0

Ч ерно море победи Крумовград с 3:2 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. С успеха си „моряците“ имат вече 39 точки в актива си и са второ място във временното класиране, а победата е 11-ата за варненския тим от началото на сезона.

Крумовград остава с актив от 18 точки.

Домакините откриха резултата при първото по-сериозно положение в срещата. В 15-ата минута Мазир Сула пусна пас към Атанас Илиев отляво, който върна топката към Васил Панайотов, а той с изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

В 39-ата минута гостите можеха да изравнят. След центриране отляво на Вячеслав Велев, Влатко Дробаров опита за изчисти топката, но я отклони към собствената си врата, а тя, за късмет на домакините, се отби в напречната греда.

В 44-ата минута Черно море удвои преднината си. Мазир Сула проби отляво в наказателното поле и центрира по земя успоредно на голлинията, а връхлитащият Алекс Фернандес вкара втория гол за домакините.
След почивката в 54-ата минута Алекс Фернандес с изстрел от около 20 метра вкара трети гол за домакините и негов втори в мача – 3:0 за Черно море.

От този момент домакините сякаш започнаха да чакат последния съдийски сигнал и в последните минути падна голямо треперене.

В 67-ата минута гостите намалиха пасива си. Александър Колев свали топката към Димитър Тонев, който с удар по земя вкара за 1:3.

В 87-ата минута националът Александър Колев стреля опасно отляво, топката се отби в страничната греда и стигна до Божидар Кацаров, който от два-три метра вкара за 2:3.

Страничният съдия отначало вдигна флаг за засада, но след консултация с ВАР голът беше зачетен.

В 90+4 минута Джунейт Али можеше да донесе точка на гостите, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров, който я изпусна, но я улови отново.

Първа лига, 18-ти кръг, неделя:

Черно море – Крумовград        3:2 (2:0)
Стадион „Тича“; 300 зрители;

Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (86-ата мин. Едгар Пашеко), Мазир Сула (78-ма мин. Александър Василев), Атанас Илиев (64-ата мин. Исмаил Иса);

Крумовград - Благой Макенджиев, Клайдер Машедо, Раян Сенхаджи, Вячеслав Велев (71-ва мин. Даниел Миланович), Матей Шимич, Божидар Кацаров, Патрик Луан (71-ва мин. Китан Василев), Серкан Юсеин (71-ва мин. Ренан Арияш), Джеферсон Манярес (46-ата мин. Джунейт Али), Диего Рапосо (59-ата мин. Димитър Тонев), Александър Колев;

Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов (15-ата мин.), 2:0 Алекс Фернандес (44-ата мин.), 3:0 Алекс Фернандес (54-ата мин.), 3:1 Димитър Тонев (67-ма мин.), 3:2 Божидар Кацаров (87-ма мин.);