0

Х ебър записа изключително ценна победа над Локомотив София в борбата си за оцеляване. Пазарджиклии надвиха „железничарите“ с 4:1, като това е и първи успех на Любо Пенев в четвъртия му мач начело на тима.
Срещата изобщо не се разви добре за Хебър, но момчетата на Пенев намериха кураж в „Надежда“ и стигнаха до обрат.

Попадение на Карлос Франса бе отменено още в първите минути на мача. След около четвърт час игра обаче „железничарите“ все пак поведоха с точно вкарана дузпа от Антонио Вутов. Нарушението за наказателния удар бе дело на Октай Хамдиев.

Столичани имаха доста шансове за гол през първата част, но не се възползваха и в самия край на полувремето бяха наказани от Стефан Цонков за 1:1.

Втората част мина изцяло под диктовката на гостите, които реализираха още три попадения – Марио Петков си отбеляза нелеп автогол в 66-ата минута, а в 88-ата Георги Търтов сложи точка на спора с гол за 3:1. В добавеното време Анте Живкович оформи крайното 4:1 в полза на пазарджиклии.

С победата Хебър събра 20 точки и е на 4 от последния Спартак Варна. Локомотив София запазва 9-ото си място с 37.