0

Новакът в елита Крумовград влезе в първата шестица на класирането във футболната Първа лига след драматично 3:2  срещу Хебър (Пазарджик) като домакин. Тимът на Станислав Генчев измести след 27 мача ЦСКА 1948 от шестата позиция.

На Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Пловдив символичните домакини пропиляха два гола аванс, след като до 35-ата минута водеха с 2:0 с попадения на Александър Колев и Димитър Тонев.

През втората част Хебър стигна до равенство, като точни бяха бившите играчи на ЦСКА 1948 Ангел Бастунов и Лазар Марин.

Все пак Крумовград стигна до успех с победен гол на Матей Шимич в 81-ата минута.

Още в четвъртата минута топката попадна в мрежата на гостите от Пазарджик. Джунейт Али бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите и реализира с плътен изстрел, но попадението бе отменено заради засада.

В 9-ата домакините все пак поведоха в резултата, след като изиграха по отличен начин заучено положение от пряк свободен удар. Матей Шимич бе намерен с дълго подаване в наказателно поле и подаде към Александър Колев, който от непосредствена близост реализира с глава за 1:0.

Пет минути след това играчите на Станислав Генчев бяха близо до второ попадение, но Петър Дебърлиев отрази с крак изстрел на Серкан Юсеин от около 20 метра.

В 35-ата минута Александър Колев намери Вячеслав Велев в наказателното поле, той върна по земя към Димитър Тонев, който преодоля Дебърлиев с изстрел по диагонала за 2:0.

В 58-ата минута възпитаниците на Любослав Пенев намалиха изоставането си. Атанас Кабов преодоля трима на десния фланг, навлезе към центъра на терена и комбинира с Шейх Диаманка, който пусна технично зад гърба си към влизащия от втора позиция Ангел Бастунов и бившият нападател на ЦСКА 1948 не сбърка, останал очи в очи с Янко Георгиев.

В 79-ата минута Хебър изравни. Тимът от Пазарджик организира бърза контра  отдясно, при която украинската резерва Олексий Збун центрира към Лазар Марин и защитникът засече с десния крак в опразнената врата за 2:2.

Веднага след подновяването на играта от центъра Крумовград стигна до корнер. След неговото изпълнение Матей Шимич се разписа с глава след перфектно центриране на Серкан Юсеин във вратарското поле и по този начин донесе победата на своя тим.

Първа лига, 27-и кръг, сряда:

Крумовград - Хебър (Пазарджик) – 3:2 (2:0)
стадион: „Футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“, гр. Пловдив

Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джунейт Али, Вячеслав Велев, Ренан Арияш (91 - Лукас Сантана), Патрик Луан (77 – Октай Юсеин), Димитър Тонев (68 – Момчил Цветанов), Серкан Юсеин (84 - Жак Пехливанов), Александър Колев;

Хебър: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Стефан Цонков, Лазар Марин, Мартин Михайлов, Георги Каракашев (79 - Красиан Колев), Йохан Н‘зи, Ангел Бастунов, Атанас Кабов (70 - Марк-Емилио Папазов), Николас Пенев (70 - Олексий Збун), Шейх Диаманка (79 - Октай Хамдиев)

главен съдия: Георги Гинчев, гр. Велико Търново
жълти картони: Патрик Луан, Джунейт Али, Серкан Юсеин, Матей Шимич, Лукас Сантана, Вячеслав Велев (Крумовград); Георги Каракашев (Хебър Пазарджик)

голмайстори: 1:0 Александър Колев 8, 2:0 Димитър Тонев 35, 2:1 Ангел Бастунов 58, 2:2 Лазар Марин 80, 3:2 Матей Шимич 81