0

Ц СКА-София победи Локомотив Пловдив с 1:0 и временно оглави класирането в Първа лига. "Червените" имат две точки повече от Лудогорец, който утре може да се върне начело при победа като гост на ЦСКА 1948.

В състава на домакините треньорът Илич пусна само двама българи (Турицов, Петров) срещу 12 чужденци, в този на Локомотив с влезлите като резерви българите бяха петима.

Капитанът на ЦСКА-София Юрген Матай отбеляза единствения гол в мача и помогна на отбора да прекъсне негативната серия от четири шампионатни мача без победа у дома срещу Локомотив Пловдив.

Съставът на Саша Илич започна по-агресивно и създаде няколко положения още в началото. В 7-а минута Амос Юга пусна успореден пас, но никой в червено не успя да нанесе завършващ удар.

Лазар Туфегджич бе сред най-активните играчи на ЦСКА и опита няколко удара от дистанция, а при един от тях в 25-а минута вратарят Динко Хоркаш изби в корнер, след чието изпълнение падна и първия гол в мача. Тибо Вион центрира от ъгловия удар, Линдсет продължи с глава и капитанът Юрген Матай отблизо прати топката в мрежата.

През второто полувреме ЦСКА продължи да държи инициативата, но рядко стигаше до опасни ситуации за гол. В 70-а минута отново Туфегджич проби в наказателното поле, финтира защитник и стреля опасно, но топката се отби в левия страничен стълб.

В 73-а минута гостите от Пловдив имаха претенции за дузпа за задържане на Махмутович срещу Димитър Илиев, но реферът Станимир Тренчев не ги уважи.

В последната минута на добавеното време влезлият като резерва Бисмарк Чарлс прати топката в мрежата на Локомотив, но попадението бе отменено заради засада.

СЪСТАВИТЕ

ЦСКА-София - Локомотив Пловдив - 1:0 (1:0)

Ст. „Българска армия“
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Енес Махмутович, Юрген Матей,  Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Лазар Туфегджич (81-Марселино Кареасо), Джонатан Линдсет,  Дауда Бамба (64-Дюкенс Назон), Маурисио Гарсес (85-Бисмарк Чарлс)

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Да Силва, Христо Иванов (46-Димитър Илиев), Георги Каракашев, Пиер Зебли, Джовани, Бабакар Дион, Ерик Сорга (70-Петър Андреев)

голмайстор: 1:0 Юрген Матай 25

главен съдия: Станимир Тренчев

жълти картони:

- ЦСКА: Лазар Туфегджич, Марселино Кареасо
- Локомотив Пловдив: Матеус Да Силва, Христо Иванов, Хорхе Сегура

Първенство на България по футбол, срещи от първенството на Първа лига - 33-и  кръг, втора фаза: