0

К румовград шокира Ботев Пловдив с 2:1 на базата в Коматево. Големият герой бе Алекс Колев. Нападателят реализира и двете попадения, а първото бе страхотно бижу, което ще попадне във всички класации за Гол на месеца! Успехът означава, че новакът в елита прави дубъл над "канарчетата", тъй като през есента "сините" отново надви Ботев с 2:1, но на "Колежа". Дебютно попадения за "канарчетата" вкара новото попълнение Георги Николов. Резервата Дилан Мертенс получи червен картон. В класирането Крумовград е девети с 27 точки, а Ботев е една позиция нагоре с две точки повече.

Още в 6-ата минута Антонио Перера загуби топката на центъра. Тя стигна до Александър Колев, който тръгна на индивидуален рейд, а накрая шутира извън пеналтерията. Мощният изстрел на нападателя срещна левия страничен стълб на вратата и влезе - никакви шансове за стража на Ботев Пловдив. В 23-ата минута Георги Николов бе изведен, той изпревари Янко Георгиев и бутна топката си надясно, след което бе препънат от противниковия вратар. Георги Кабаков посочи бялата точка. Именно Николов застана зад топката. Нападателят бе точен и изравни, вкарвайки първия си гол с екипа на Ботев Пловдив.

През второто полувреме два гола на Ботев бяха отменени. Укаки отне топката и извеждащ пас към Самуел Акере, който с едно докосване успя да проедолее противниковия страж и да вкара. Веднага обаче прозвуча сигнал за засада и попадението бе отменено. ВАР не се намеси.

В 77-ата минута Ивелин Попов напредна отляво. Той бе съборен, а нарушение нямаше. Топката стигна до Акере, който прати центриране, а Мартин Секулич вкара с глава. И това попадение не бе зачетено заради засада. След дълга проверка с ВАР това решение бе потвърдено.

В 90-ата минута Жак Пехливанов шутира от пряк свободен удар, Матвей Игонен спаси, а след това Алекс Колев атакува топката. Той обаче не успя да стреля с глава добре, тъй като топката се срещна и в ръката на Дилан Мертенс. Това доведе и до червен картон за футболиста на Ботев Пловдив. Александър Колев изпълни дузпата и бе точен от бялата точка, за да даде преднина на Крумовград в добавеното време на срещата.

Първа лига, 21-ви кръг, събота:

Крумовград – Ботев (Пловдив) 2:1 (1:1)

стадион: „Футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“, Коматево

Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Момчил Цветанов (70 - Джуниет Али), Вячеслав Велев, Ренан Арияш, Диего Рапосо (82 – Октай Юсеин), Димитър Тонев (46 – Патрик Луан), Серкан Юсеин (70 - Жак Пехливанов), Александър Колев (90+7 – Калоян Пехливанов)

Ботев (Пловдив): Матвей, Игонен, Джеймс Ето‘о, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Антонио Перера (73 – Дилан Мертенс), Янис Карабельов, Николай Минков (63 – Ехидже Укаки), Ивелин Попов, Самуел Акере (87 – Велиян Видолов), Георги Николов (73 – Мартин Секулич)

голмайстор: 1:0 Александър Колев 6, 1:1 Георги Николов 24 – дузпа, 2:1 Александър Колев 90+2 - дузпа

главен съдия: Георги Николов, гр. Пловдив

червен картон: Дилан Мертенс 90 (Ботев Пловдив)

жълти картони: Момчил Цветанов, Патрик Луан, Александър Колев (Крумовград); Константинос Балоянис (Ботев Пловдив)

От 14:30 часа днес: