0

О т Левски излязоха с официална позиция относно съдийството в мача срещу ЦСКА 1948, завършил 2:0 за тима на Станимир Стоилов.

Ето какво написаха „сините“:
Левскари, изказваме острото си възмущение от съдийството на рефера Васимир Ел-Хатиб и ръководената от него съдийска бригада по време на срещата от 21-ия кръг на Първа лига срещу „ЦСКА 1948“ играна на 26 февруари на стадион „Витоша“ в Бистрица.

Главният арбитър не спази основен принцип в съдийството – да отсъжда само и единствено според Правилата на играта Футбол. С част от решенията си по време на срещата Ел-Хатиб демонстрира тенденциозно отношение спрямо „Левски“, показвайки различен критерий в отсъждането на нарушения, при играта с ръка и санкционирането с жълти картони. Главният съдия не взе отношение и при опитите за симулация от страна на футболисти на „ЦСКА 1948“.

В подкрепа на нашата позиция, прилагаме и видеоматериал с част от грешките на главния арбитър!

10-та минута – неотсъдено нарушение на Галин Иванов срещу Димитър Костадинов (потенциален жълт картон за футболиста на „ЦСКА 1948“);
13-та минута – неотсъдено нарушение на Галин Иванов срещу Патрик-Габриел Галчев (изблъскване в гърба) и създаване на потенциална голова ситуация пред вратата на „Левски“;
19-та минута – неотсъдена игра с ръка на Симеон Петров;
22-ра минута – неотсъдено задържане от страна на Венцислав Василев срещу Билал Бари;
25-та минута – отсъждане за игра с ръка на падналия на терена Андриан Краев и санкциониране на играча на „Левски“ с жълт картон;
35-та минута – симулативна игра на Галин Иванов (потенциален жълт картон за футболиста на „ЦСКА 1948“);
42-та минута – пресилен жълт картон за Уелтън;
45+2-ра минута – отсъдено нарушение срещу Васил Шопов при чиста игра за топката от страна на Андриан Краев;
53-та минута - симулативна игра на Галин Иванов (потенциален жълт картон за футболиста на „ЦСКА 1948“);
65-та минута – несъществуващо нарушение на Уелтън срещу Георги Русев,;
72-ра минута – задържане от страна на Мартин Тошев срещу Ноа Сонко Сундберг. Нарушението е отсъдено в полза на „ЦСКА 1948“;
74-та минута – нарушение на Реян Даскалов срещу Филип Кръстев. Потенциален жълт картон за футболиста на „ЦСКА 1948“;
76-та минута – нарушение с прекомерна агресия от страна на Александър Александров срещу Цунами. Футболистът на „ЦСКА 1948“ не е санкциониран с жълт картон;
80-та минута – Уелтън е фаулиран от Симеон Петров, който е последен в отбраната на „ЦСКА 1948“. Действие, което не води до отсъждане на нарушение и директен червен картон на защитника на „ЦСКА 1948“;
90+4-та минута – рикошет в крака на футболист на „ЦСКА 1948“ и отсъден тъч в полза на домакините пред погледа на четвъртия съдия на срещата;