0

Л евски и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 0:0 в късния мач от 16-тия кръг на Първа лига. За „сините“ това бе четвърта поредна среща, в която не побеждават и по този начин остават на шеста позиция с 27 точки – цели 10 зад лидера ЦСКА-София. "Червените", които в Бистрица с човек по-малко биха Левски в първия кръг с 1:0, са трети с 32 точки..

В мача имаше здрави влизания и цели 36 фаула, от тях 21 за гостите, което бе отразено и в жълтите картони: 2 за Левски и 6 за ЦСКА. Принудително още през първото полувреме бе сменен Илиян Стефанов с Марин Петков.

ЗДРАВА БИТКА на Левски - ЦСКА 1948 с 8 жълти картона, но без голове (ГАЛЕРИЯ)
Левски ЦСКА 1948 Левски ЦСКА 1948 Левски ЦСКА 1948
39

Левски няма победа вече четири поредни мача в шампионата, като последните три са равенства и отборът остава шести в таблицата с 27 точки.

ЦСКА 1948, който е с най-много хиксове в елита (5, колкото и Арда),  е трети в класирането с 32 точки, колкото има и вторият Лудогорец, но разградчани имат три мача по-малко.

Още в 7-а минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Ивайло Чочев, но реферът Георги Гинчев подмина ситуацията.

В 21-а минута Станимир Стоилов направи принудителна промяна, след като Илиян Стефанов се контузи и на негово място в игра се появи Петков.

Играчите на Любослав Пенев имаха повече ситуации преди почивката - Ивайло Чочев не успя да вкара с глава отблизо, а в самия край на първата част последователно вратарят на Левски Пламен Андреев спаси удари на Елитон и Сердюк.

През втората част "сините" бяха по-активтният отбор, наложиха териториално превъзходство и опитваха да пробият защитата на съперника.

В 60-а минута Роналдо се озова на добра позиция, но стреля в аут. В 62-а минута гредата спаси вратата на ЦСКА 1948 след удар на Филип Кръстев.

Три минути по-късно Левски отново пропусна отлична възможност, след като изстрел на Роналдо бе блокиран от Джонатан, а след това и Георги Миланов не успя да намери целта.

Гостите отвърнаха с пробив на Ради Кирилов, който навлезе в наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря Андреев.

С над 60% владеене на топката "сините" стягаха обръча, но така и не стигнаха до голов удар с 4 шута в очертанията на вратата на Наумов. Толкова бяха и точните удари на "червените", спасени от Андреев.