0

Ф илип Кръстев вкара победен гол за Левски срещу бившия си отбор Славия за успеха на "сините" с 2:1 в най-старото столично дерби.

Юношата на Славия Кръстев реализира с майсторски удар от границата на наказателното поле в 83-а минута и продължи впечатляващата серия на Левски през пролетния полусезон.

"Сините" нямат загуба от 13 март, когато отстъпиха на Лудогорец, а оттогава в десет мача имат само едно равенство срещу ЦСКА за шампионата.

Срещата бе без значение и за двата тима, след като "сините" си осигуриха участие в Европа със спечелената Купа, докато "белите" не могат да мръднат от шестото място.

С победата Левски направи решителна крачка към бронзовите медали в efbet Лигата и се нуждае само от точка в последния мач срещу Лудогорец, за да завърши на третото място.

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" в "Овча Купел" бе равностоен, като Левски поведе в 38-а минута чрез Илиян Стефанов. Авторът на единствения гол във финала за Купата на България в неделя отново се разписа - този път с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев.

След попадението "сините" намалиха темпото и позволиха на домакините да изравнят в 62-а минута, когато Георги Вълчев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Иван Минчев.

Левски стигна до победата в 83-а минута, когато Кръстев с прецизен шут прехвърли вратаря Светослав Вуцов за 2:1.

Първенство на България по футбол, мачове от плейофите в Първа лига, първа шестица, 30-и кръг:

Славия - Левски             1:2

Ст. „Александър Шаламанов“

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Гьоко Зайков, Венцислав Керчев, Людовик Соарес (64-Емил Виячки), Никита Николаевич (64-Тони Тасев), Георги Вълчев, Иван Минчев (64-Кристиян Стоянов), Кристиан Добрев (87-Димитър Стоянов), Йон Бакеро, Мартин Петков (87-Мартин Сораков)

Левски: Николай Михайлов, Келиан ван дер Каап, Цунами, Андриан Краев, Илиян Стефанов, Уелтон (59-Георги Миланов), Билал Бари, Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев (86-Радослав Цонев), Хосе Кордоба, Марин Петков (86-Преслав Бачев)

голмайстори: 0:1 Илиян Стефанов 38, 1:1 Георги Вълчев 62-дузпа, 1:2 Филип Кръстев 83

главен съдия: Георги Давидов

жълти картони: (Славия) Иван Минчев, Кристиян Стоянов, Тони Тасев; (Левски) Андриан Краев

Временно класиране в Първа група (1-6 място):
 1. Лудогорец                30  25   1   4   76-25    76 - шампион
 2. ЦСКА-София               30  16   9   5   42-31    57
 3. Левски                   30  15   7   8   38-26    52
 4. Ботев (Пловдив)          30  14   8   8   36-32    50
 5. Черно море               30  12  10   8   36-22    46