0

Л евски разби Етър с 5:0 само за едно полувреме от последната контрола и на двата отбора преди старта на първенството. Роналдо и Билал Бари вкараха по два гола, а Уелтън се разписа още веднъж за „сините“.

Левски създаде най-чистото си положение за първото полувреме още на старта, но Марин Петков го пропусна. Той получи извеждащо подаване от национала Филип Кръстев и вместо да подаде на свободен съотборник на празна врата, младокът стреля неточно.

Етър пък имаше възможност да вкара чрез Живко Петков, който обаче на два пъти бе спрян от вратаря на "сините" Николай Михайлов.

През втората част Станимир Стоилов извади Петков и Асен Митков от игра, пусна бразилската си офанзивна двойка и Левски бързо реализира два гола. В 58-та минута Уелтън пое топката след пас на Роналдо, дриблира покрай двама от гостите и я изпрати в мрежата на Етър. Само шест минути по-късно лявото крило направи нов пробив и подаде топката към Роналдо, който изпревари пазача си и я засече във вратата за 2:0.

Роналдо получи контузия малко след гола след неспортсменско нарушение на футболист на Етър, но бразилецът се разписа втори път. Отново Уелтън дриблира пред наказателното поле на гостите и стреля, а след рикошет топката се оказа на пътя на бразилеца. Той я засече от въздуха и бе точен за 3:0.

Билал Бари, който си партнира с Марин Петков и Асен Митков през първото полувреме, също успя да се разпише два пъти. Нападателят получи подаване от Илиян Стефанов в 81-вата минута и бе точен за 4:0, а в добавеното време той се възползва и от асистенция на Уелтън, предоставил му топката на празна врата.

Левски - Етър - 5:0 (0:0)
Голмайстори: 1:0 Уелтън 58, 2:0 Роналдо 64, 3:0 Роналдо 71, 4:0 Билал Бари 82, 5:0 Билал Бари 90

Стартов състав на Левски: Николай Михайлов, Анте Блажевич, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Филип Кръстев, Илиян Стефанов, Марин Петков, Асен Митков и Билал Бари.

Стартов състав на Етър: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Яни Пехливанов, Мариян Иванов, Христо Митев, Олег Димитров, Мартин Моран, Николай Янков, Евгений Илиев, Калоян Митев и Живко Петков.