0

П ред препълнените трибуни на стадион „Георги Аспарухов“ Левски победи с 2:1 Локомотив Пловдив, който остана с 10 души още в 20-ата мин. На едно от дербитата на 20-тия кръг на Първа лига.

Андриан Краев откри резултата в 22-ата, но Милош Петрович изравни в 30-ата минута. Новобранецът сред „сините“ Филип Кръстев заби изумително красив гол в 32-ата, оказал се победен. Мартин Паскалев от Локо Пловдив пък получи директен червен картон в 20-ата мин.

Срещата беше предшествана от минута мълчание в памет на Апостола на свободата Васил Левски.

Левски потегли с победа 2:1 над 10 от Локо Пловдив пред препълнен стадион
Левски Локомотив Пловдив Левски Локомотив Пловдив Левски Локомотив Пловдив
45

Първият четвърт час игра мина равностойно, като и двата отбора опитата по няколко центрирания, които обаче не доведоха до удар към една от двете врати. Първият точен изстрел към една от вратите бе отправен от Цунами в 16-ата минута, който шутира опасно от сериозна дистанция, но вратарят Лукас Рейдър плонжира и изби.

Четири минути по-късно обаче "черно-белите" останаха с човек по-малко. Мартин Паскалев, който беше последен в защита, препъна откъсващия се сам срещу Рейдър Билал Бари, а съдията му вдигна директен червен картон. Първоначално Волен Чинков посочи бялата точка отсъдена дузпа, но след проверка със системата ВАР беше отсъден пряк свободен удар.

Свободният удар беше изпълнен от Марин Петков, топката се отби в стената от играчи на „черно-белите“ към Андриан Краев, който веднага стреля пред границата на наказателното поле, ударът му стана неспасяем след рикошет за 1:0.

След точно половин час игра обаче Локомотив успя да изравни резултата. Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, където Хосе Кордоба увисна и изпусна влезлия преди минути Милош Петрович, който с хубав отскок и удар с глава препарира Николай Михайлов централно от 7 м за 1:1.

Левски много бързо си върна преднината в резултата в 32-ата минута, когато "сините" разиграха отдясно, а Марин Петков намери Филип Кръстев, който стреля фронтално срещу вратата на Рейдър от дистанция и забоде топката в горния му ляв ъгъл за 2:1, след което трибуните на „Герена“ изригнаха.

През второто полувреме нямаше толкова интересни моменти, но все пак имаше няколко положения. Удар на Бирсент Карагарен след извеждащ пас на Парвиз Умарбаев мина на сантиметри до страничната греда на вратата на Левски, а шут на Билал Бари бе блокиран от защитник на Локомотив малко по-късно.

След рикошет Димитър Костадинов удари греда за Левски в последните минути на редовното време и в крайна сметка "сините" спечелиха с 2:1.

С 29 точки Левски дели петото място със Славия, която е с мач по-малко, докато Локо Пловдив е осми с 25.