0

Н иколай Костов и компания може все пак да са горди. Те успяха да изравнят едно от най-лошите представяния на Левски в дербито. Преди вчерашното фиаско, „сините“ два пъти досега са изоставали още на почивката с три гола. А интересното е винаги успяват да минат метър и не се стига до резултат, който да носи срам за поколения наред. Така се случи и вчера.
Предишните „червени“ вихрушки са през 1957 и 1969 година. При първата „армейците“ все пак стигат и до четвърти гол на Иван Колев след почивката. Той се оказва и последен в мача 4:0. Преди това точни са Крум Янев (21), Стефан Божков (30) и Кирил Ракаров (45). През 1969 година Димитър Пенев бележи в първата минута, а Петър Жеков добавя 2 в 30-ата и 46-ата. След почивката обаче Павел Панов връща един гол в 81-ата.

Интересното е, че при двата си най-изразителни успеха в дербито с по 5:0, ЦСКА води само с 2:0 на почивката.