0

Х ебър (Пазарджик) победи с 3:0 Етър (Велико Търново) в първа среща от 28-ия кръг с два гола за успеха на Марк-Емилио Папазов, а един добави в края резервата Шейк Диаманка.

20-годишният Папазов, който е преотстъпен в Хебър от ЦСКА-София, е поредният млад нападател, на когото Любо Пенев дава път да се разгърне в елита. През есента под ръководството му изригна голмайсторът на Първа лига в момента Георги Николов, който през зимата бе прилапан веднага от по-богатите съседи от пловдивския Ботев (Николов вкара 8 гола за Хебър и вече има 4 за "канарчетата").

За софиянеца Марк-Емилио Папазов, тръгнал от школата на Левски, това бе осми мач с екипа на Хебър, с който вече има 3 гола в Първа лига тази година. Първият му гол срещу Етър беше великолепен - залепи на крака дълъг балонен близо 50-метров пас пред пеналта вдясно, бутна топката навътре и я забоде с левачката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Етър.

При второто си попадение за 2:0 Папазов демонстрира отлична техника с двата крака - спиране с левия и остър нисък шут в мрежата с десния.

Попаденията му бяха ключови за първата победа на отбора от Пазарджик от 3 мача насам, тя свали на земята "болярите" след едва третия им успех за сезона с 2:1 над Арда в предишния кръг.

На всичко отгоре в 70-ата минута Етър остана с човек по-малко заради червен картон на Георги Александров.

Гостите са закотвени на дъното ва Първа лига – 16-и с 13 точки и илюзорни шансове за спасение в елита.

В 17-ата минута домакините поведоха със страхотен гол на младия Марк-Емилио Папазов, който получи дълъг диагонален пас от ляво от Лазар Марин.

Папазов напредна, финтира Мартин Николов и с диагонален удар прати топката до лявата греда, без шанс за вратаря Величков.

След затишие в първия четвърт час на втората част Марк-Емилио Папазов едва не вкара втори гол. Той проби по левия фланг, влезе навътре и стреля силно, но покрай гредата.

Задачата на Етър се усложни на макс в 70-ата минута, когато капитанът Александров извърши нарушение срещу Ангел Бастунов, за да прекъсне обещаваща контра на домакините, но цената беше втори жълт и червен картон от рефера Георги Иванов.

Останали с човек повече хебърци увеличиха натиска. В 78-ата минута Н'Зи отне топката от Крум Стоянов пред наказателното поле, подаде много добре към Папазов около точката за дузпата и оттам той удвои 2:0.

В добавеното време остана време и за 3:0 след удар на резервата Шейк Диаманка с левия крак от границата на наказателното поле.