0

А лексис Мак Алистър се разписа от дузпа през второто полувреме и Ливърпул стигна до равенство 1:1 срещу Манчестър Сити в дербито от 28-ия кръг на английското първенство по футбол.

Ремито остави Арсенал на върха с предимство в головата разлика с мърсисайдци, а шампионите са с точка назад.

Сити, които нямат загуба вече в 21 поредни мача във всички турнири, започнаха по-активно двубоя и успяха да поведат в 23-та минута. Кевин Де Бройне центрира от ъглов удар и намери непокрития на близка греда Джон Стоунс, който се разписа за гостите.

Ливърпул обаче бе по-добрият отбор през второто полувреме и бързо стигна до изравнителен гол. Вратарят Едерсон извърши нарушение срещу Дарвин Нунес в наказателното поле, а Алексис Мак Алистър се разписа от наказателния удар за 1:1.

"Червените" натиснаха Сити в търсене на втори гол, но така и не успяха да стигнат до победата. За гостите пък пропуск направи Жереми Докю, който се откъсна от бранител и стреля към далечния ъгъл, но бе спрян от страничната греда.