0

Л окомотив София победи Черно море с 2:1 в мач от 3-тия кръг на родния елит и записа първи 3 точки от началото на кампанията. За вицешампионите пък това бе второ поражение в рамките на 3 дни, след като бяха елиминирани с 1:2 от израелския Апоел Беер Шева в Лигата на конференциите.

Хърватинът Анте Аралица откри резултата в „Надежда” със страхотен гол в 52-рата минута, а малко след това гостите останаха и с човек по-малко. Червен картон получи алжирецът с френски паспорт Мазир Сула заради балтия срещу гърка Анастасиос Пицолис.

В последната минута влезлият от пейката Светослав Диков удвои, а дълбоко в добавеното време Асен Дончев оформи и крайния резултат.

С тази победа Локомотив София е вече 4-ти с 4 точки, със същия актив Черно море остава 8-и.

В следващия кръг „железничарите” гостуват на съгражданите си от Септември, докато селекцията на националния треньор Илиан Илиев посреща Ботев Враца. Двата мача са на 12 август, съответно – от 19 и 21,15 часа.