0

Н овакът в елита Крумовград постигна пета поредна победа във футболната Първа лига, след като прегази и другия пловдивски тим Локомотив Пловдив с 3:1 като домакин в базата на Ботев Пловдив в Коматево. В мача от 23-ия кръг на шампионата. Серкан Юсеин даде аванс на своя тим в 54-ата минута, а между 76-ата и 80-ата минута Джуниет Али и Александър Колев гарантираха трите точки с още две попадения.

"Черно-белите" завършиха мача с човек по-малко, след като влезлият като резерва през втората част Владимир Медвед си изкара два жълти картона и бе изгонен от игра в 85-ата минута, а във втората минута от добавеното време на срещата Мичи Нтело реализира почетното попадение за "смърфовете".

Преди да удари Локо Пловдив, Крумовград взе скалповете на Берое (1:0), ЦСКА 1948  (3:0), Ботев Пловдив (2:1) и Локомотив София (2:0).

С успеха играчите на Станислав Генчев вече имат актив от 33 точки и временно изпревариха Арда (Кърджали) и Ботев (Пловдив), като заемат седмата позиция в класирането. Локомотив остава на пето място с 41 точки в актива си.

Двубоят започна с поделено надмощие, като в началните минути домакините владееха малко повече топката, но положения пред двете врати липсваха.  В 24-ата минута играчите на Станислав Генчев първи стигнаха до точен удар, след като Серкан Юсеин стреля опасно от границата на наказателното поле, но Кристиан Томов отрази.

В 43-ата минута „черно-белите“ организираха бърза атака отдясно, при която Оливер Камдем върна към дъгата на наказателното поле и Мартин Райнов отправи силен изстрел, преминал покрай вратата на Янко Георгиев. Минута след това стражът на Локомотив Кристиан Томов трябваше да се намесва при удар на Александър Колев и изби в корнер. След изпълнението му Димитър Тонев получи на около 20 метра от вратата, залъга защитник и шутира, но над вратата.

Пет минути след подновяването на играта през втората част Крумовград стигна отличен шанс за гол. Вратарят на гостите сбърка при изчистването и подари топката на Александър Колев, който от около 16-17 метра стреля без забавяне по диагонала, но право в напречната греда. Малко след това и Димитър Тонев влезе отляво в наказателното поле, финтира Камдем и потърси далечния ъгъл, но не намери целта.

В 54-ата минута обаче домакините поведоха в резултата. Тонев центрира към връхлитащия от втора позиция Серкан Юсеин, който бе оставен непокрит и от няколко метра преодоля Томов за 1:0. Десет минути след това Димитър Тонев бе близо до второ попадение във вратата на Локомотив, след като влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но вратарят на „смърфовете“ се намеси и изби в корнер.

Четвърт час преди края на срещата Крумовград вкара втори гол. Кристиян Пешов сбърка с връщането си към Кристиан Томов, който бе изпреварен от Александър Колев и бившият футболист на Ботев (Пловдив) върна към Ренан Арияш, чийто удар бе спасен, при добавката на Октай Юсеин Мартин Паскалев изби от голлинията, но след това Джуниет Али вкара в опразнената врата за 2:0.

Четири минути след това играчите на Станислав Генчев сложиха точка на спора с трето попадение. Александър Колев реализира от близка дистанция след асистенция на Тонев - 3:0. Все пак в 92-ата минута Локомотив все пак реализира почетно попадение. Точен бе Мичи Нтело с глава след центриране на Бабакар Дион и по този начин оформи крайния резултат - 3:1.

Първа лига, 23-ти кръг, събота:

Крумовград – Локомотив (Пловдив)   - 3:1 (0:0)

Футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“, Пловдив

Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джуниет Али, Вячеслав Велев, Ренан Арияш, Диего Рапосо (62-Патрик Луан), Димитър Тонев (81-Китан Василев), Серкан Юсеин (73-Октай Юсеин), Александър Колев;

Локомотив (Пловдив): Кристиан Томов, Кристиян Пешов (78-Петър Андреев), Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Оливер Камдем, Христо Иванов (60-Владимир Медвед), Мартин Райнов (74-Ивайло Иванов), Евандро, Бабакар Дион, Йоан Баи (60-Мичи Нтело), Димитър Илиев

голмайстори: 1:0 Серкан Юсеин 54, 2:0 Джуниет Али 76, 3:0 Александър Колев 80,
3:1 Мичи Нтело 90+2

главен съдия: Красен Георгиев, гр. Варна

червен картон: Владимир Медвед (Локомотив Пловдив) - 85 мин

жълти картони: Серкан Юсеин, Клайдер Машедо, Александър Колев, Янко Георгиев (Крумовград); Мартин Райнов, Оливер Камдем, Владимир Медвед, Петър Андреев (Локомотив Пловдив)

Черно море - Ботев Враца  - 2:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 41-дузпа, 2:0 Меси Биатумусока 71, 2:1 Мирослав Маринов 80