0

С офийското дерби между двата преминали през чистилището на 4-та дивизия отбора Локомотив София и ЦСКА 1948 предложи зрелище с гонитба в резултата, което не бе за хора със слаби сърца и което донесе само по една точка за съперниците с крайното 2:2. Общо 5 гола бяха отбелязани, един от тях – на изигралия своя мач №100 за Локо Сф Александър Александров, бе отменен заради тънка засада след ВАР консултация.

В 84-та мин. пък се контузи главният рефер Ивайло Стоянов, чийто прасец не издържа, и той бе сменен от Васимир Маруан Ел-Хатиб, заради което бяха дадени 8 минути добавено време.

Локомотив София и ЦСКА 1948 със зрелищно 2:2 на ст. "Васил Левски"
Локомотив София ЦСКА 1948 Локомотив София ЦСКА 1948 Локомотив София ЦСКА 1948
18

Резултатът бе открит в 16-ата минута с гол от дузпа на Октавио, отсъдена за неразумна балтия на Симеон Петров в краката на Кацарев.

След 3 мин. Георги Русев изравни, изведен от Крум Стоянов успоредно на голлинията. Положението бе проверено с ВАР заради съмнения за офсайд на голмайстора, но повторенията показаха, че голът е редовен.

В 24-та мин. Александров стреля в мрежата на ЦСКА, но дълга ВАР проверка отмени попадението му.

Течеше 4-та мин. От добавеното време, когато Александър Александров стреля с левачката, вратарят на ЦСКА Наумов отби, но Пиргов закова 2:1 за Локомотив.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа на символичните домакини, след като топката срещна ръката на Крум Стоянов, която обаче бе плътно прилепена до тялото му. В 58-та мин. Националът Ивайло Чочев стреля с левия крак от пряк свободен удар, топката се отклони от застаналия най-вдясно в стената Йоргос Катсикас, и хвана в крачка вратаря на Локомотив Любенов за 2:2, което се оказа и последното попадение в мача.

С равния двата отбора имат по 15 точки, с по-добра голова разлика за „червените“, играли в този мач в бяло.

Първа лига, 16-ти кръг, неделя:

Локомотив (София) - ЦСКА 1948 2:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Октавио 16-дузпа, 1:1 Георги Русев 19, 2:1 Александър Александров 45+4, 2:2 Ивайло Чочев 58

Жълти картони: Селсо Рапосо, Матеуш Дуарте, Раел Лолала, Йоргос Катсикас, Красимир Милошев (Локомотив); Крум Стоянов, Симеон Петров, Галин Иванов, Георги Ангелов (ЦСКА)
Главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич), от 84-та мин. сменен от Васимир Ел Хатиб.
Стадион: "Васил Левски"- 350 зрители

Съставите:

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Йоргос Катсикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Матеуш Дуарте (62-Ивайло Семерджиев), Божидар Кацарев (90+2 Христо Иванов), Октавио, Александър Александров, Раел Лолала (62-Красимир Милошев), Виржил Пинсон (82-Валентин Николов)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Марио Топузов, Крум Стоянов (56-Георги Ангелов), Димитър Пиргов (46-Денислав Александров), Симеон Петров, Лазар Марин, Ивайло Чочев, Емил Мартинов, Георги Русев, Галин Иванов (90+3 Стелиан Добрев), Ангел Бастунов.