0

С голове на Красимир Станоев от дузпа и на Карлос Франса от пряк свободен удар отборът на Локомотив София постигна победа с 2:0 у дома срещу Пирин в последния съботен двубой от четвъртия кръг в Първа лига. Освен боя над Пирин, на стадиона в Надежда се хванаха за гушите и самите фенове на Локомотив в средата на първото полувреме. Не е ясно каква бе причината за проблемите в сектора на столичните „железничари”.

Иначе на терена в самия край на първото полувреме Красимир Станоев шутира от границата на наказателното поле, а вратарят на Пирин Ковальов не успя да хване топката, но повали в Галин Минков. За което главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа, реализирана от Красимир Станоев.

Веднага след това Минков центрира отдясно и Карлос Франса отправи удар с глава, който беше спасен от вратаря на благоевградчани.

Домакините продължиха да бъдат по-активни и след почивката. В 75-ата минута гол на Карлос Франса беше отменен заради засада.

Осем минути преди края на редовното време Франса шутира силно от пряк свободен удар и реализира красиво второ попадение за крайното 2:0 за Локо срещу Пирин.

Софийските „железничари“ са с 2 победи от 4 мача, докато Пирин е със само една спечелена точка до момента.