0

О тборите на Локомотив Пловдив и Арда не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в първи мач от плейофната фаза на Първа лига. Двубоят беше много открит, а двата тима създадоха куп положения, които обаче така и не успяха да реализират.

Системата ВАР също беше причина за запазването на нулевото равенство, тъй като се намеси при две важни ситуации през първото полувреме. Първо, гол на Тонислав Йорданов беше отменен още в петата минута, а след това, в 26-ат, ВАР отново се намеси след грешка на съдията Димо Димов, който показа директен червен картон на вратаря на Локомотив Илко Пиргов.

Срещата беше и дебютна за новия наставник на „смърфовете“ Александър Томаш. Любопитно е да се отбележи, че двата отбора завършват четвърти пореден мач без да си отбележат гол на стадиона в пловдивския парк „Лаута“.