0

Л око Пд завърши подобаващо годината с категоричен успех над Пирин Благоевград  с 3:0. По този начин „смърфовете“ изместиха Левски от четвъртото място.

Противно на очакванията първото чисто положение се откри пред гостите. В 14-ата минута разсичащ пас през центъра свари неподготвена защитата на Локомотив. Юго Комано излезе сам срещу Динко Хоркаш, но стражът показа класа и отрази.

В 25-ата минута Дион разигра добре с Камдем и от десетина метра стреля ниско по тревата. Ковальов обаче внимаваше и изби в ъглов удар. В 37-ата минута отново Алфа Конте бе най-опасният футболист за домакините. Негов силен шут беше парират от стража на Пирин. Две минути по-късно Бабакар Дион центрира меко, а Георги Минчев надскочи персоналния си пазач. Ударът с глава на нападателя не беше точен.

В 51-вата минута Локомотив се възползва от по-добрата си игра и стигна до гол чрез красиво изпълнение на Алфа Конте. Ефе Али получи топката в наказателното поле, вдигна глава и центрира меко около точката за дузпа. Там Конте беше оставен непокрит и със странична ножица опъна мрежата зад Максим Ковальов.

Три минути по-късно Локомотив стигна и до втори гол във вратата на Пирин. Този път точен беше Бабакар Дион. Той полчуи дълъг пас от Димитър Илиев, овладя майсторски и проби по десния фланг. След това влезе навътре и си нагласи топката на левия крак. Последва шут в далечния ъгъл, при който Ковальов беше безпомощен.

В 66-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Мартин Бачев срещу Георги Минчев. Действията на защитника бяха доста неразчетени, защото фаулът беше извършен на аутлинията. Зад топката застана потърпевшият Минчев, който стреля силно под горната греда и не остави никакви шансове на вратаря.

В 75-ата минута Пирин получи правото да изпълни дузпа, която бе доста спорна. Иван Тасев нахлу в наказателното поле, а Ефе Али направи шпагат. Бранителят игра с топката, но въпреки това главният съдия наду свирката си. ВАР не даде сигнал ситуацията да бъде прегледата и така гостите получиха шанс да намалят изоставането си. Зад топката застана Аймен Суда, чийто удар беше отразен впечатляващо от Динко Хоркаш.