0

Л окомотив Пловдив победи с 3:1 Спартак Варна във втория мач от програмата на 28-ия кръг на Първа лига. По този начин „черно-белите“ събраха 46 точки и се качиха на шестата позиция, с точка пред Славия. „Соколите“ остават последни с 16, на точка зад Хебър, който е и с мач по-малко.

Джовани откри в 7-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роберто Хименес при удара на Петър Витанов. Играещият под наем във Варна и собственост именно на „смърфовете“ - Луан, изравни минута преди края на първата част.

Вторият гол за домакините бе дело на Мартин Паскалев в 68-ата минута. Бранителят, който в миналото е бил част от школата на Спартак вкара с глава от няколко метра.

Около четвърт час преди края на двубоя варненският тим остана с 10 души на терена след червен картон на капитана си Пламен Димов, а в края на двубоя Димитър Илиев оформи крайното 3:1.