0

Л окомотив София победи Ботев Враца с 1:0 в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Футболистите на Иван Колев се изкачиха на 11-та позиция с 28 точки, докато гостите са 13-ти с 22.

Домакините създадоха първата добра възможност чрез Селсо Рапосо, но ударът му бе слаб и Красимир Костов спаси. Ботев отговори с възможност пред Юлиян Ненов, който стреля над напречната греда.

В 16-ата минута Ненов бе изведен сам срещу Александър Любенов, но вратарят предотврати попадение.

Локомотив откри резултата в 33-а минута. Мики Орачев центрира в наказателното поле, а Селсо Рапосо бе оставен абсолютно непокрит и с глава прати топката в мрежата на Костов.

Положението за Ботев Враца стана още по-лошо в 41-ата минута, когато Чавдар Ивайлов фаулира Симеон Славчев и главният съдия Валентин Железов му показа втори жълт, съответно и червен картон.

След подновяването на играта и двата тима играха предпазливо. Очакваният натиск на Локомотив липсваше, а Ботев останал в намален състав трудно достигаше до положения.

В 64-ата минута "железничарите" се разминаха с второ гол. Октавио отправи удар от дистанция, но Костов се справи.

Седем минути преди края на мача резервата на Ботев Враца Браян Переа пропусна да вкара на празна врата. Бившият играч на Лацио се размина с топката на метър от голлинията, след като Ненов центрира от фаул.