0

Шампионът Лудогорец започна с летящ старт в официалния дебют на новия си треньор Анте Шимунджа в отложен мач от 4-тия кръг на Първа лига – 4:0 за „орлите“ срещу Арда в Кърджали.

Още в осмата минута кипърският голаджия на Лудогорец Пиерос Сотириу откри сметката си за 2022 г., като засече неспасяемо с глава центриране на Шакил Пинас отляво.

След 5 мин. Сотириу се отчете и с асистенция – той подаде към Каули и той с мощна тупалка удвои.

Пръст в следващите 2 гола имаше Футболист на България за 2021 г. Кирил Десподов. В 23-ата мин. той центрира от фаул, Пластун отклони към Алекс Сантана, който направи 3:0 за Лудогорец.

В 39-ата минута отново Кирил Десподов, центрира от корнер, а Шоу, напълно необезпокояван, засече красиво с глава в далечния ъгъл на вратаря Василев за 0:4.

В началото на второто полувреме Сотириу за втори път прати топката в мрежата на домакините след размяна на пасове с Десподов, но преглед на ситуацията чрез системата ВАР доведе до отсъждане на засада и попадението бе отменено.

При решен мач треньорът Анте Шимунджа реши през второто полувреме да извади от игра голмайсторите Шоу (52-а мин.) и Сотириу, който бе сменен заедно с Делев в 67-ата мин. Пет минути преди края и капитанът Десподов бе сменен от Текпетей.

Съставите:

Арда (Кърджали) - Лудогорец (Разград) - 0:4 (0:4)
голмайстори: 0:1 Пиерос Сотириу 7, 0:2 Каули Оливейра 12, 0:3 Алекс Сантана 23, 0:4 Мануел Шоу 39
стадион: "Арена Арда", Кърджали
главен съдия: Радослав Гидженов
жълти картони: Христо Иванов (Арда); Пиерос Сотириу, Шакил Пинас (Лудогорец).

АРДА: Християн Василев, Милен Стоев, Милен Желев, Тонислав Йорданов, Иван Коконов, Румен Руменов (80-Александър Георгиев), Алекс Петков, Давид Кики, Иван Тилев (71-Георги Атанасов), Христо Иванов и Атанас Зехиров; треньор Стамен Белчев

ЛУДОГОРЕЦ: Седжио Падт, Шакил Пинас (85-Жан Карничник), Алекс Сантана, Кирил Десподов (85-Бърнард Текпетей), Пиерос Сотириу (67-Ихиньо Марин), Джордан Икоко, Мануел Шоу (52-Доминик Янков), Оливие Вердон, Игор Пластун, Спас Делев (67-Рик Мораеш) и Каули Оливейра; треньор Анте Шимунджа.