0

Ч ерно море победи Берое с 2:0 във Варна и излезе на първо място в Първа лига.

Варненският тим има в актива си вече 23 точки и изпревари Локомотив  (Пловдив), който е с 22 точки, но и мач по-малко.

Отборът, воден от Илиан Илиев, няма загуба от началото на сезона.

Берое остава с 13 точки и допуска трета поредна загуба в шампионата.

„Моряците“ поразиха мрежата на гостите 2 пъти в края на първото и в началото на второто полувреме – в 43-ата и в 48-ата мин.

В 40-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение на Едвин Ласо в наказателното поле срещу Васил Панайотов. В 43-ата минута Атанас Илиев бе точен от бялата точка за 1:0 за Черно море.

В третата минута от добавеното време  Едвин Ласо засече опасно топката с глава след центриране от корнер, но тя премина на сантиметри от вратата на домакините.

Веднага след подновяването на играта през втората част Виктор Попов проби отдясно, Панайотов върна към Атанас Илиев, а той с пета към връхлитащия Мазир Сула, който с яка тупалка от 7-8 м закова 2:0.

В 84-ата Бруно Шмуц стреля опасно по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на домакините Иван Дюлгелов.

В 90+2 минута Исмаил Иса бе изведен сам срещу Ачинели, стражът спаси, а съдиите не видяха и не отсъдиха корнер.

Първа лига, 9-ти кръг, петък:

Черно море – Берое 2:0 (1:0)

Стадион "Тича", Варна, 2000 зрители

Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Александър Василев, Васил Панайотов (86-ата мин. Даниел Димов), Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (78-ма мин. Николай Златев), Едгар Пашеко (86-ата мин. Мартин Милушев), Мазир Сула (78-ма мин. Арлинд Дакай), Атанас Илиев (62-ара мин. Исмаил Иса);
Берое – Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос, Франческо Селесте (85-ата мин. Илиян Стоянов), Лучано Скуадроне, Жорди Говеа, Франциско Политино (66-ата мин. Франциско Политино), Викторио Вълков (53-ата мин. Бруно Шмуц), Едвин Ласо,
Стефан Гаврилов (46-ата мин. Сегундо Пачаме), Майк Севайос (85-ата мин. Васил Василев);

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев от дузпа (43-ата мин.), 2:0 Мазир Сула (46-ата мин.);

Съдия – Станимир Тренчев;
Жълти картони – Алекс Фернандес, Пабло Гарсия, Александър Василев (Черно море); Жорди Говеа,
Франческо Селесте, Лучано Скуадроне, Божидар Пенчев (Берое);

По-рано днес:

Арда 1924 (Кърджали) - Ботев (Враца)         4:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Тонислав Йорданов 2, 2:0 Абубакар Тунгара 39, 3:0 Станислав Иванов 50, 4:0 Абубакар Тунгара 58