0

Ч ерно море излезе на първо място във временното класиране на efbet Лигата след успех над Етър с 2:1. Победата на варненския тим дойде след пълен обрат, след като изоставаха с 0:1.

Кольо Станев реализира първото попадение за "болярите" през този сезон три минути след почивката. В 70-ата минута Живко Атанасов изравни, а в 83-ата минута Едгар Пашеко донесе успеха на "моряците".

Варненци изиграха слабо първо полувреме, след което гостите можеше да водят, но удар на Шахредин Букхолда от 2-3 метра срещна гредата. След попадението на Станев домакините упражниха сериозен натиск, като отправиха редица удари към вратата, повечето от които неточни. Така се стигна до гола на Атанасов, а след това Атанас Илиев и Исмаил Иса не успяха да направят пълен обрат. Той дойде с попадението на Пашеко, който се разписа след асистенция на Александър Василев.

Така Черно море събра 10 точки и е лидер във временното класиране, докато Етър е последен без точки в актива си.