0

Ч ерно море не остави никакви шансове на домакините от Славия и ги срази с 5:1 в среща от 5-ия кръг на efbet Лига.

Два пъти за техния успех се разписа Матеус Машадо, два гола записа и съотборникът му Пабло Гарсия, но едното беше в собствената му врата.

С днешния си успех варненци излизат на първо място в класирането с 13 точки, колкото има и Локомотив Пловдив, но варненци са с повече отбелязани голове.

Славия претърпя втора загуба в четирите си изиграни мача и е на 11-о място с 4 точки.

Гостите се възползваха от непростима грешка на Венцислав Керчев в 4-ата минута, който подаде към Матеус Машадо и, останал сам срещу вратаря, нападателят вкара за 1:0.

В средата на първата част Машадо вкара втори гол, след като направи добавка след спасен удар на Александър Василев.

В 37-ата Пабло Гарсия си вкара автогол и така "белите" се върнаха в двубоя. През второто полувреме той се реваншира, след като вкара от дузпа за варненци.

Четири минути преди края на редовното време Иван Минчев бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Мазир Сула.

В 90-ата минута Алекс Фернандес вкара с удар извън границата на наказателното поле след подаване на Арлинд Дакай.

Секунди преди края на мача Исмаил Иса вкара пети гол за Черно море след центриране отдясно на Мазир Сула.