0

Т руден двубой и за двата отбора - имаше повече битка, повече желание, с оглед на показаното не можехме да вземем повече от точка. Така треньорът на Левски Станимир Стоилов обобщи равния 0:0 в гостуването в Кърджали срещу Арда от 16-тия кръг на Първа лига.

По думите му „не стана достатъчно добър и качествен двубой за нашия отбор“.

„Имахме напрежение сред младите ни играчи, отсъстваха опитни играчи, които дават увереност“, продължи Стоилов. „Засега виждам прилична организация във фаза защита, но трябва повече увереност, в контрола, развитието на атаките.

Не изглеждахме по най-добрия начин и кондиционно, трябва да подобряваме кондиционното си състояние“, каза треньорът на „сините“ за играта след почивката, когато Арда имаше надмощие.

Равният 0:0 е трети в досегашните мачове от кръга, като нулевият хикс е втори пореден за Левски в Първа лига след домакинството с Ботев Враца.

Левски е на 8-о място с 19 точки след този резултат, а Арда е една точка и една позиция по-надолу в класирането.

Левски дойде без контузения си полузащитник Георги Миланов, липсваше и Драган Михайлович. Новият старши треньор на Арда (Кърджали) Славко Матич пък все още няма победа, тъй като преди това тимът падна 1:2 при гостуването на ЦСКА-София.

"Сините" пристигнаха в Кърджали след разочароващото 0:0 у дома срещу аутсайдера Ботев (Враца), като още в 3-ата минута можеха да пуснат гол. Коконов проби отляво и пусна остър успореден пас в наказателното поле, но Жуниньо не успя да засече във вратата.

11 мин. по-късно Жуниньо изведе Спас Делев от ляво, но бързакът от село Ключ от малък ъгъл нямаше как да преодолее Николай Михайлов.

Левски имаше възможност след корнер, но Гьоко Зайков не стреля точно. В 27-ата минута и Николай Михайлов показа класа, спасявайки мощен изстрел на Иван Коконов.

В началото на второто полувреме резервата на Арда Юруков проби и пусна успореден пас за Коконов, който от точката за изпълнение на дузпа би в аут.

Сините имаха претенции за дузпа при падане на Димитър Костадинов падна в наказателното поле, но съдията Тренчев не му обърна внимание.

В 77-ата минута Радослав Цонев можеше да вкара за Левски, след като Здравко Димитров проби и центрира. Топката се отби в тялото на защитник на Арда, при което от Левски пак поискаха дузпа.

Три минути по-късно Здравко Димитров пък пробва да преметне рефера за наказателен удар, след като хубаво се освободи и влезе в пеналта. На другата врата Николай Михайлов спаси опасен изстрел на Юруков, който преодоля Гьоко Зайков.

Треньорът на Арда Славко Матич, който дебютира с 1:2 срещу ЦСКА-София, оцени като добър мача на своите момчета. „Изиграхме добър мач, загубихме две точки. Момчетата показаха характер, изиграха добър мач, особено второто полувреме. Аз вярвам, и те вярват, че можем много. Ще израстнем още като отбор. Можеше да сме със 6 точки след първите два мача. Липсваше ни днес да вкараме гол, голът ще дойде. Идва мач с Лудогорец. Готвим се, всичко ще бъде както трябва“.