0

Л удогорец победи с 2:0 у дома ЦСКА 1948 в късния неделен мач от 23-ия кръг в Първа футболна лига. Това бе трета победа на "орлите" над тима от Бистрица за последните 3 седмици: първата бе на 10 февруари с дузпи след 1:1 в игровото време за Суперкупата, последвана от 3:1 на 1/4-финала за Купата на България.

Разпродалият звездите си през зимата ЦСКА 1948, който проведе подготовката си у нас, няма нито една победа в петте си мача от началото на 2024 г.: трите загуби от Лудогорец бяха съпроводени от 2 хикса с по 1:1 в първенството срещу последния Етър и срещу Славия. Дали това ще има последици за поста на младия треньор на "червените" Николай Панайотов ще се разбере съвсем скоро - на 9 март предстои в Бистрица цесекарското дерби, а на 15-ти ЦСКА 1948 гостува на Черно море.

В Разград днес в първите 20 минути от срещата удари на Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски не успяха да затруднят изтегления от втория отбор на ЦСКА 1948 23-годишен вратар Петър Маринов.

Последваха нови неточни опити за гол на Аслак Фон Витри и Текпетей.

В 33-ата минута "червените" изпуснаха добра възможност, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб. Парвиз Умарбаев направи добавка, но Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел на Умарбаев мина над вратата.

Три минути преди края на първата част шампионите взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката достигна до Аслак Фон Витри и той от съвсем близка дистанция се разписа за 1:0.

Три минути след началото на второто полувреме дебютантът Петър Маринов увисна, а Якуб Пьотровски засече отблизо, но не успя да намери празната врата.

В 53-ата минута на срещата Рик Джонатан проби и нанесе шут към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов. Бърнард Текпетей направи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в ъглов удар.

При последвалото изпълнение Тодор Неделев центрира остро на първа греда, където Пьотровски с помощта на дясната греда покачи резултата на 2:0.

В 64-ата минута Неделев центрира към близкия дирек от корнер, Пьотровски свали за Руан Круз, който засече от вратарското поле, но в аут.
Лудогорец е на първо място в класирането с 51 точки, след като записа трети пореден успех срещу ЦСКА 1948 в рамките на само две седмици.
"Червените" запазват шестото място в Първа лига.

Първа лига, 23-ти кръг, неделя:

Лудогорец - ЦСКА 1948            2:0 (1:0)

Ст. "Хювефарма Арена", Разград

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Франсиско Гомес Сон, Якуб Пьотровски, Педро Нареси (85-Клод Гонсалвеш), Бърнард Текптей (77-Кайо Видал), Тодор Неделев, Рик Джонатан, Руан Круз (64-Квадво Дуа);

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Реян Даскалов (71-Пиер-Даниел Нгуинда), Райън Бидунга (46-Емил Виячки), Росен Божинов, Симеон Василев, Неделко Пишчевич, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен (58-Радослав Кирилов), Талис (81-Никола Илиев), Педриньо, Антонио Вутов (58-Евгений Сердюк);

голмайстори: 1:0 Аслак Фон Витри 42, 2:0 Якуб Пьотровски 53

жълти картони: Педро Нареси (Лудогорец), Реян Даскалов (ЦСКА 1948)

главен съдия: Владимир Вълков

По-рано днес:

ЦСКА-София - Берое                - 2:0 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Станислав Шопов 3, 2:0 Матиас Фаетон 33, 3:0 Станислав Шопов 48
Червен картон: Франко Рамос (Берое) - 17-а минута

От събота:
Крумовград - Локомотив Пловдив    - 3:1 (0:0)
Голмайстори: 1:0 Серкан Юсеин 54, 2:0 Джунейт Али 76, 3:0 Александър Колев 80,
3:1 Мичи Нтело Мбала 90+2
Червен картон: Владимир Медвед (Локомотив Пловдив) - 85-а минута

Етър - Локомотив София            - 1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Горка Ларучея 53-автогол, 1:1 Иван Василев 81, 1:2 Ивайло Найденов 89

Славия - Ботев Пловдив           - 2:2 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Тони Тасев 10-дузпа, 1:1 Янис Карабельов 48, 2:1 Тони Тасев 51, 2:2 Георги Николов 87

в понеделник:
Арда Кърджали - Пирин Благоевград
Хебър - Левски

от петък:
Черно море - Ботев Враца  - 2:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 41-дузпа, 2:0 Меси Биатумусока 71, 2:1 Мирослав Маринов 80

1. Лудогорец        22  16  3   3  55:13   51 точки
 2. Черно море       23  15  6   2  39:20   51
 3. ЦСКА-София       23  14  6   3  36:12   48
 4. Левски           22  12  5   5  36:16   41
 5. Локомотив (Пд)   23  12  5   6  38:27   41
 6. ЦСКА 1948        22  10  7   5  25:18   37
 7. Крумовград       23  10  3  10  27:30   33
 8. Ботев (Пд)       23   9  6   8  38:27   33