0

Новакът в Първа лига Етър се поздрави с първа домакинска победа от началото на сезона – 2:1 над Ботев Враца. Двубоят на стадион "Ивайло" започна с бърза размяна на голове.

В петата минута гостите от Враца успяха да поведат чрез Бубакар Траоре. Марко Мажуга достигна топката до аутлинията и отправи ниско центриране.

Топката рикошира в крак на бранител на Етър и след кратко разбъркване пред вратата бе достигната от Траоре, който от голлинията я прати в мрежата за 0:1.

Отговорът на Етър обаче бе мигновен и в 11-ата минута резултатът стана 1:1. Мартин Моран бе непокрит в наказателното поле и стреля силно с десния крак. Топката намери страничната греда, но се удари в гърба на вратаря на Ботев Красимир Костов и влезе в мрежата му.

Бурният старт на мача бе последван от затишие и до края на полувремето головите възможности почти липсваха.

Домакините можеха и да стигнат до второ попадение точно преди почивката, когато отново удариха страничната греда, но този път Костов и бранителите пред него бяха спасени от флага за засада на страничния съдия.

Гредата на вратата на Ботев се превърна в главно действащо лице и в 47-мата минута. Тогава тя бе уцелена от Димо Бакалов, който скочи най-високо при центиране от левия фланг.

След удара в стълба в наказателното поле на врачани настъпи хаос, от който се възползва Бакалов. Халфът на "виолетовите" стигна до топката и бе препънат от вратаря Костов.

Без колебание главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа, която Ивайло Димитров превърна в гол малко след това за 2:1.

Победата изкачи футболистите на старши треньора Светослав Петров на 15-о място в класирането с 8 точки, колкото има и последният Славия, който утре приема другия новак в елита - Крумовград. Ботев Враца остава на 14-о място в таблицата с 10 точки.

Първа лига, 15-ти кръг, сряда:

Етър - Ботев Враца - 2:1 (1:1)

стадион „Ивайло“, Велико Търново

Етър (4-2-3-1): Мартин Величков - Кольо Станев, Георги Ангелов, Пламен Димов, Мартин Николов - Мартин Моран (87-Георги Александров), Янко Ангелов - Димо Бакалов (60-Ловре Кнежевич), Крум Стоянов (65-Илкер Будинов), Шахредин Бухолда (87-Мариян Иванов) - Ивайло Димитров (60-Мартин Тошев)
старши треньор: Светослав Петров;

Ботев Враца (4-2-3-1): Красимир Костов - Браян Мендоса (53-Красимир Тодоров), Мартин Кавдански, Мартин Христов, Момчил Цветанов - Стефан Велев, Спас Георгиев - Даниел Генов, Марко Мажуга (89-Мартин Смоленски), Бубакар Траоре (68-Жан-Пиер да Силва) - Браян Переа; старши треньор: Христо Янев

голмайстори: 0:1 Бубакар Траоре 5, 1:1 Красимир Костов 11-автогол, 2:1 Ивайло Димитров 50-дузпа

главен съдия: Красен Георгиев
ВАР: Кристиян Колев
жълти картони:
- за Етър: Ивайло Димитров, Кольо Станев, Мартин Величков
- за Ботев Враца: Даниел Генов, Браян Мендоса, Марко Мажуга, Спас Георгиев

в четвъртък: Ботев Пловдив - Локомотив София, Черно море - Пирин Благоевград, ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив;

в петък: Славия - Крумовград, ЦСКА-София - Арда Кърджали, Берое - Левски;

в понеделник: Лудогорец - Хебър

1. Локомотив (Пловдив) 14   9   3   2   28:14   30 точки
 2. Черно море          14   8   5   1   23:11   29
 3. ЦСКА-София          13   8   4   1   19:8    28
 4. Левски              13   8   2   3   22:9    26
 5. Лудогорец           12   7   3   2   30:8    24
 6. Арда                12   7   2   3   21:8    23