0

В деня, в който треньорът Александър Томаш продължи договора си до 2026 г. неговият Локомотив Пловдив спечели с категоричното 3:0 като домакин на Етър (Велико Търново) в първия мач от 24-ти кръг на Първа лига. Така феновете на пловдивчани могат да си отдъхнат след двете поредни загуби - с 1:2 от Хебър у дома и с 1:3 от Крумовград на базата на градския съперник Ботев в Коматево.

„Виолетовите“, които са последни, удържаха на нула цял час, но бяха пробити в 60-ата мин., когато Димитър Илиев се разписа.

Асистиралият му белгиец Мичи Нтело удвои в 79-ата мин., а в добавеното време Ангел Лясков оформи крайното 3:0.

С успеха „черно-белите“ събраха актив от 44 точки и временно се изравниха с Левски на четвъртото място в класирането, като "сините" са с мач по-малко.

В началото на срещата домакините владееха повече топката, но положенията пред двете врати липсваха.
В 23-ата минута гостите от Велико Търново имаха добра възможност, след като Тодор Павлов загуби на десния фланг и Кольо Станев центрира към Ивайло Димитров, който обаче не успя да отправи точен удар.

Точно след половин час игра "черно-белите" пропуснаха отличен шанс да поведат. Вратарят на Етър Мартин Величков излезе и боксира при центриране от корнер, топката попадна в Бабакар Дион, белгиецът шутира без забавяне от границата на наказателното поле, но уцели напречната греда.

В 42-ата минута стражът на "виолетовите" отрази опасен удар с глава на Кристиян Пешов след меко подаване на Евандро.

Локомотив стартира по-активно и след почивката и в 58-ата минута Мартин Величков отново трябваше да се намесва, за да отрази  изстрел с глава на Бабакар Дион при центриране отляво.
Две минути по-късно домакините откриха резултата. Мичи Нтело получи отляво в наказателното поле на Етър и пусна успореден на голлинията пас към Димитър Илиев, който от няколко метра реализира за 1:0.

В 69-ата минута "смърфовете“ имаха претенции за дузпа за игра с ръка, след като удар на Тодор Павлов бе блокиран от Георги Александров, но главният съдия остави играта да продължи.

В 74-ата минута Димитър Илиев бе близо до второ попадение, но изстрелът му от пряк свободен удар от около 25 метра бе отразен от Мартин Величков.

Четири минути след това играчите на Александър Томаш убиха интригата: Мичи Нтело се пребори с Георги Александров след центриране отляво, залъга Мартин Величков и завърши с техничен удар в мрежата за 2:0.

В 84-ата минута Димитър Илиев пропусна да направи резултата класически, оставен непокрит при центриране от левия фланг, но завършващият му удар не намери целта.

В четвъртата минута от добавеното време на срещата все пак Локомотив реализира трети гол. Ангел Лясков проби отляво в наказателното поле и шутира по диагонала, като не остави шансове на Величков, за да оформи крайния резултат - 3:0.