0

С лавия и ЦСКА-София направиха равенство 1:1 в двубой от 19-ия кръг в Първа лига.

В 30-ата минута Тони Тасев изпълни ъглов удар, а Тибо Вион не се намеси по най-добрия начин и топката рикошира в гредата на вратата на "червените", които в този мач бяха "черните", тъй като избраха по-контрастния си черен резервен екип. След това Дост отправи удар, но той беше спасен от Густаво Бусато.

В 43-ата минута главният съдия Станимир Тренчев отсъди дузпа в полза на Славия за нарушение на Енес Махмутович срещу Венцислав Керчев, но след намесата на системата за видеоарбитраж тя бе отменена.

В допълнителното време на първата част гол на Джонатан Линдсет беше отменен заради игра с ръка Назон секунди по-рано.

В 63-ата минута шут на Тони Тасев от фаул беше спасен от Бусато, а секунди след това резервата Емил Стоев стреля неточно към вратата на ЦСКА-София.

Четири минути след това гостите взеха аванс в резултата. След балонен тъч откъм левия фланг Тибо Вион прати топката в наказателното поле, а Мартин Георгиев не се намеси добре и си мушна автогол.

В 86-ата минута 17-годишният Роберто Райчев елегантно засече топката във вратата на гостите след центриране отдясно на Ертан Томбак.

ЦСКА-София няма поражение в 15 поредни мача в шампионата и е на първо място в класирането с 42 точки. Славия записа първо равенство след завръщането на треньора Златомир Загорчич и е на десета позиция с 21 точки.

През следващата седмица двата отбора ще играят един срещу друг в турнира за купата на България.