0

Атаката на Лудогорец е очевадният пример за това, че конкуренцията ражда прогреса, а не е котило на интриги. През миналия сезон Пиерос Сотириу бе безалтернативният номер 1, въпреки че през зимата към тима се присъединиха голмайстор номер 2 на елита на Аржентина  - Тисера, и бразилското оръжие Игор Тиаго. Ихинио Марин пък така и не успя да избегне прокобата на непрекъснатите контузии и на принципа на естествения подбор напусна в посока към Албасете. Явно Игор и Тисера се нуждаеха от адаптация, след като никога не бяха играли в Европа преди това, но вече се вижда, че бразилецът не просто успешно дублира Сотириу при ротациите, но ако продължи в това темпо, дори ще успее да го измести. Предвид сериозния интерес към кипъреца от чужди клубове и готовността им да платят между 2,5 – 3 милиона евро, прогресът на Игор е отлична новина за разградчани.

През този сезон бразилецът има пет мача, но само два като титуляр и игровото му време е едва 147 минути. Той обаче успя да вкара два гола и да даде две асистенции при разгрома над Спартак Варна. По-важна е ключовата му роля в двете срещи с Шамрок за Шампионската лига. Именно Тиаго се превърна в жокера, осигурил преминаването в третия кръг и добавянето на някой друг милион към клубната каса. В първия двубой в Разград, латиноамериканецът влезе в 89-ата минута и малко по-късно отбеляза за 3:0, на което   попадение едва ли бе отдадено необходимото признание в този момент. При 2:0 за Шамрок в реванша и останал с  10 души Лудогорец си пролича стойността на онзи гол. Именно влизането на Тиаго 4 минути преди края донесе и финалното спокойствие, след като негова асистенция донесе попадението на Каули. Бразилецът пък има удивителен коефициент на полезно действие като за 147 минути от началото на сезона има три попадения и три асистенции, което означава, че наказва съперника на всеки 24 минути.