0

О тборът на Крумовград се наложи с минималното 1:0 над ЦСКА 1948 в последен мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача бе дело на сина на старши треньора на домакините Неманя Миланович - Даниел, в 73-ата минута на срещата в Пловдив.

Преди това и двата тима уцелиха по веднъж греда. Талис Енрике стреля в левия страничен стълб на домакините още в 12-ата минута, а в 53-ата топката се отби и в лявата греда на Даниел Наумов при удар с глава на Матей Шимич.

Така новакът в родния елит прекъсна серия от три поредни загуби в шампионата и нанесе първо поражение на ЦСКА 1948 в първенството. Загубата е първа за тима и под ръководството на Атанас Рибарски, който пое „червените” още през миналия сезон.

Официален дебют за състава на гостите направи новото попълнение Никола Илиев, който дойде от състава на Интер.

С успеха Крумовград се изкачи на деветата позиция в класирането с актив от 6 точки, колкото има и десетият Локомотив (София), като играчите на Неманя Миланович се доближиха само на точка до ЦСКА 1948, който със седем точки дели седмото място с Арда (Кърджали).