0

Л удогорец победи изключително трудно с минималното 1:0 у дома Ботев Пловдив в двубой от 15-ия кръг от българската Първа лига, като в стартовите състави имаше само двама българи – Антон Недялков (Лудогорец) и Виктор Генев (Ботев Пд). Домакините пуснаха втори нашенец – Спас Делев, в 90-ата мин. На мястото на Каули, а „канарчетата“ - цели двама: Николай Минков и Димитър Тонев.

Победата на шампионите бе тяхна десета в елита през сезона и вече са на второ място в класирането, на 2 точки след лидера ЦСКА-София, който има един изигран мач повече.

Още при започването на мача от центъра топката беше подадена към Мануел Шоу, който загуби кълбото от Елвис Ману и той подаде за Мохамед Брахими и крилото прати топката във вратата на шампионите.

Ситуацията беше прегледана от видео асистент реферите и главният съдия Иво Андреев отмени попадението заради спорно нарушение на Ману срещу Шоу.

След това "орлите“ бяха по-активни и в 24-ата минута Асрак Фон Витри центрира отдясно, топката стигна до Каули, но неговият удар не беше точен и топката мина покрай вратата

Три минути по-късно Текпетей се освободи от противник, напредна към наказателното поле, но шутът му пак не попадна в целта.

В 42-ата минута Тиаго продължи надясно към Фон Витри, който шутира, но Ханкич отби топката.

Втората част започна в бавно темпо. Домакините опитаха да наложат натиск, който все пак даде резултат в 65-ата минута.

Тогава Аслак Фон Витри подаде за Якуб Пьотровски на границата на наказателното поле и той пусна към Бърнард Текпетей, който върна към поляка в наказателното поле и Пьотровски без забавяне стреля по земя, пращайки топката в мрежата за крайното 1:0.

В 87-ата минута Димитър Тонев стреля опасно от дистанция, но топката премина покрай вратата на Лудогорец.

Анте Шимунджа (старши треньор на Лудогорец) заяви след мача: "Не стартирахме убедително, бяхме готови за този агресивен подход от страна на Ботев. През второто полувреме подобрихме нашата игра в този труден двубой и постигнахме важен успех.

Създадохме доста ситуации пред вратата противника, но в първите 60 минути нямахме успех. През втората част бяхме по-свежи. Това е само един двубой, не може да се правят крайни заключения. Ще гледаме към четвъртък и мача от Лига Европа, след като се възстановим от тази среща."

Треньорът на Ботев Пловдив Желко Копич похвали играта на своите, но не и ефективността пред противниковата врата. "Представихме се на ниво. Играхме добре отново, поздравления за Лудогорец. През първото полувреме имахме шансове, които можехме да развием доста по-добре. След почивката отново не се възползвахме от добрите положения в наша полза. Трябва да приемем това и да продължим работата.

Лудогорец има много класа в своя състав, но съм доволен от всички наши футболисти, които играха в днешната вечер.

Точките винаги са важни, искаме да побеждаваме. В последните двубои бяхме близо до това да го направим. Трябва да започнем да бием."

Първа лига, 15-ти кръг:

Лудогорец - Ботев Пловдив     1:0 (0:0)

"Хювефарма Арена", Разград

ЛУДОГОРЕЦ: Серджо Падт, Антон Недялков, Сисиньо, Якуб Пьотровски, Игор Тиаго (75-Нонато), Аслак Фон Витри, Мануел Шоу (46-Педро Нареси), Игор Пластун, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан (63-Матиас Тисера), Каули Оливейра (90-Спас Делев)

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман (86-Мартин Секулич), Па Конате (86-Уме Емануел), Виктор Генев, Емануел Току, Джеймс Ето'о (46-Николай Минков), Самюел Супрайен (46-Дилан Мертенс), Реда Рабей, Мохамед Брахими (77-Димитър Тонев), Джаспър ван Хертъм, Елвис Ману

голмайстор 1:0 Якуб Пьотровски 65

жълти картони: Якуб Пьотровски (Лудогорец), Мохамед Брахими, Рой Херман, Дилан Мертенс, Виктор Генев (Ботев)

главен съдия: Иво Андреев

Първа лига, 15-ти кръг, неделя: Ботев (Враца) - ЦСКА-София 0:4, Лудогорец - Ботев Пловдив 1:0;

от събота: Спартак (Варна) - Черно море (Варна)    - 0:0, Славия - ЦСКА 1948                      - 1:1, Левски - Локомотив (Пловдив)            - 1:1

от петък: Арда (Кърджали) - Локомотив 1929 (София) - 2:2,

в понеделник: Пирин (Благоевград) - Септември , Хебър (Пазарджик) - Берое (Стара Загора)

1. ЦСКА-София                14   11   1   2   28:8    34 точки
 2. Лудогорец (Разград)       13   10   2   1   37:7    32
 3. ЦСКА 1948                 15    9   4   2   25:11   31
 4. Локомотив (Пловдив)       14    9   2   3   18:10   29
 5. Левски                    13    8   2   3   22:7    26
 6. Черно море (Варна)        14    7   4   3   15:12   25