0

Л окомотив София победи Пирин Благоевград с 2:0 в среща 26-ия кръг на елитната ни футболна лига.

С успеха отборът на Станислав Генчев се изкачи на осмо място в класирането с 37 точки и запази шансове за първата шестица, докато Пирин остава 14-и с 21 точки и продължава битката за оставане в елита.

На стадиона в квартал "Надежда" домакините доминираха, но пропуски в завършващата фаза им попречи да поведат по-рано в резултата.

В добавеното време на първата част Антонио Вутов центрира от корнер и високият 1,96 м защитник с германско и мозамбикско гражданство Давид Малембана скочи най-високо и с глава от около 8 м прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката "железничарите" продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до втори гол. В 80-а минута Франса бе съборен в наказателното поле и реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка, а Антонио Вутов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0 в мач, в който той записа и асистенция за първото попадение.