0

П ирин открадна точка при гостуването си на Крумовград за 2:2 в първия мач от неделната програмата на първенството на България.

Двата тима си разделиха по едно полувреме. Футболистите на Станислав Генчев могат да съжаляват много за пропуските пред вратата на Максим Ковальов най-вече през първите 45 минути, когато дръпнаха с две попадения още до 11-ата минута и бяха пратили съперника си в нокдаун.

Крумовград поведе в седмата минута. Калоян Пехливанов намери с дълго подаване Александър Колев, който свали с гърди към Диего Рапосо, а той с много хубав плътен удар вкара топката във вратата на Максим Ковальов. Крумовград много бързо вкара втори гол в срещата. В 11-ата минута Александър Колев центрира в наказателното поле на Пирин, където Арно изчисти топката с глава, но право в краката на Джуниет Али, който след това стреля, топката рикошира в краката на Лазар Боянов, срещна десния стълб на вратата на Ковальов и влезе във вратата му.

Съдията Стоян Арсов през първото полувреме подмина червен картон за Серкан Юсеин в първото полувреме, а малко преди последния сигнал на първата част реферът свири дузпа за Пирин. Данило Полонский финтира Калоян Пехливанов, който го застъпи по левия крак и Арсов правилно посочи бялата точка. Андрей Йорданов реализира дузпата, пращайки топката в центъра на вратата на Крумовград, докато Янко Георгиев се хвърли вляво.

През втората част Пирин успя да изравни резултата в 83-ата минута. Венцислав Бенгюзов с много технично изпълнение вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Така „орлетата“ взимат ключова точка, която ги доближава на две от спасителния бряг, където е Хебър. Хората на Любо Пенев ще ритат по-късно днес срещу Арда.