0

С ептември спечели с 2:0 у дома срещу Пирин в двубой от 32-ия кръг от Първа лига.
Още в деветата минута софиянци имаха шанс да вземат аванс, но Валентин Йосков пропусна да се разпише сам срещу Максим Ковальов.  Три минути по-късно Симеон Александров избяга от защитата на Пирин и излезе сам срещу Ковальов, но вратарят отново се намеси решително.

След точно 20 минути игра Ковальов направи още едно спасяване след опасен шут на Красимир Станоев.

Първият шанс за Пирин дойде след средата на първото полувреме. Дмитро Семенив стреля от границата на наказателното поле, но близо покрай гредата.

В края на първата част Йоан Гаврилов шутира, но опитът му за гол беше пак спасен от Ковальов.

През втората част превъзходството на домакините беше осезаемо. В 53-тата минута удар на Симеон Александров премина над вратата. Пет минути след това шут на Йосков не затрудни Ковальов.

След точно един час игра столичани взеха преднина. Мартин Петков асистира за Валентин Йосков, който отблизо се разписа за 1:0.

Съвсем малко по-късно Пирин можеше да се върне в срещата. Дмитро Семенив овладя в наказателното поле, успя да се обърне и преодоля вратаря на домакините Димитър Шейтанов. Стефан Милич изчисти пред голлинията, спасявайки сигурно попадение.

До края Петков и Кондраков пропуснаха да направят аванса на Септември по-сериозен. Все пак до втори гол във вратата на "орлетата" се стигна дълбоко в допълнителното време. Негов автор стана Атанас Кабов, а попадението беше проверено от видео асистент реферите, след което беше признато.

Старши треньорът на Септември (Сф) Красимир Балъков остана доволен от успеха на своя тим над Пирин с 2:0 в 32-ия кръг на Първа лига. За септемврийци успехът е много важен в битката за оцеляване, но Балъков порица момчетата си, че са се поддали на страха.

"Разбира се, че победата беше най-важното за нашия отбор. Много тежък мач. Знаете, че за оставане в групата всеки мач е изключително тежък, още повече когато играеш с толкова много млади футболисти. Започнахме мача много добре.

В първите 15-20 минути играхме точно така, както ни се искаше, имахме шансове да отбележим. Но не стана и изведнъж се пречупихме, което много често се е случвало преди. И в последната част на първото полувреме почти не успяхме да създадем опасност пред противниковата врата.

На полувремето се наложи да вдигна малко тона, въпреки че са млади футболисти. Защото в края на краищата, футболът се играе без страх. Значи има ли един футболист страх, трябва да вдигне ръката и да каже: аз не мога да играя днес. И по-добре, отколкото да излезе и да играе със страх.

През първото полувреме разигравахме топката отзад с уникално голям страх. Вярно, психологията играе голяма роля, но в края на краищата, няма нищо на всяка цена. Никой няма да убие друг, ако паднем. А виждате, че можем и да бием", обясни Балъков.

Той допълни, че младостта на тима му допълнително прави обстановката по-особена за работа.

"Имам предвид, че работя с млади играчи и затова търся нужния тайминг, за да говоря с тях. Някой път може да повиша тон, но в повечето случаи се опитвам да ги успокоя и да им дам самочувствие като са на терена.

Няма рецепта за тази работа, на момента се решава. И за мой късмет днес успяхме през второто полувреме успяхме да покажем, че можем да играем футбол и да създаваме ситуации за гол", завърши Балъков.

Септември има 25 точки на 14-то място, докато Пирин има две точки повече на 13-та позиция.

Мач от 32-ия кръг в Първа футболна лига:

Септември София - Пирин Благоевград         2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Валентин Йосков 60, 2:0 Атанас Кабов 90+4
жълти картони: Йоан Гаврилов, Александър Тодоров, Асен Георгиев (Септември), Димитър Тонев (Пирин)
главен съдия: Станимир Тренчев
Национален стадион "Васил Левски"
състави
Септември: Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Стефан Милич, Асен Георгиев, Кристиян Пешов, Красимир Станоев (90-Петър Чуич), Йоан Гаврилов (74-Атанас Кабов), Себастиан Якубяк (40-Александър Тодоров), Симеон Александров, Мартин Петков, Валентин Йосков (90-Влатко Стояновски)
Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров (83-Мартин Бачев), Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов (82-Славчо Шоколаров), Вячеслав Велев, Даниил Кондраков, Димитър Тонев, Дмитро Семенив, Иван Тасев (71-Борис Тютюков), Мартин Смоленски, Раян Сенхаджи

Първенство на България по футбол, мачове от 32-ия кръг:

Септември - Пирин (Благоевград)               2:0 (0:0)

по-късно днес:
Локомотив (Пловдив) - Левски

от събота:
Черно море (Варна) - ЦСКА 1948                1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Георги Русев 20, 1:1 Алекс Фернандес 52

Лудогорец (Разград) - ЦСКА-София           2:2 (1:1)
Голмайстори: 1:0 Кирил Десподов 18, 1:1 Тобиас Хайнц 22, 1:2 Маурисио Гарсес 42, 2:2 Игор Тиаго 48