0

Ф утболистите на Етър постигнаха едва третата си победа от началото на сезона в първенството на България. В първа среща от 27-мия кръг на Първа лига "болярите" се наложиха с 2:1 над Арда Кърджали.

Финландецът Дидис Пита вкара победния гол в третата минута на продължението.

Първите минути на мача бяха за гостите от Кърджали, които на два пъти пробваха да открият резултата с удари от далечна дистанция.

И в двата случая обаче вратарят на "виолетовите" Мартин Величков успя да избие в корнер изстрелите на Борислав Цонев.

Противно на хода на играта Етър успя да открие резултата в последната минута на редовното време на първото полувреме. Центриране от левия фланг хвана неподготвено бранителите на Арда и от границата на вратарското поле Иван Василев успя да прати топката в мрежата за 1:0.

И след почивката темпото на игра продължи да бъде лежерно, но футболистите се разтичаха след 60-ата мин.

В 65-ата минута Хосе Ранкин можеше да вкара втори гол за Етър, но ударът му с левия крак от границата на наказателното поле бе избит в корнер от вратаря Анатолий Господинов.

Страничният дирек намигна към вратаря на Арда Господинов в 73-тата минута, когато отби удар на финландеца Дидис Пита.

Минута по-късно Арда успя да изравни с точно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Тонислав Йорданов. Топката тупна пред вратаря Мартин Величков и го заблуди, за влезе в мрежата му за 1:1.

До края на срещата домакините от Етър имаха повече опасни атаки и по-голямата им настоятелност се отплати. Това стана в 93-тата минута, когато Дидис Пита се реваншира за издънката си с гредата като вкара на празна врата, след като Анатолий Господинов отби първия удар на пробилия като стрела по левия фланг Атанас Атанасов, влязъл свежарка от пейката в 87-ата мин.