0

Б отев (Пловдив) записа много ценен успех с 2:0 при визитата си на Арда в Кърджали. "Канарчетата" стигнаха до трите точки благодарение на две от резервите си. Антоан Бароан (75) беше точен за гостите след подаване на Димитър Тонев. И двамата се появиха в игра от резервната скамейка и им трябваха само три минути, за да изработят важното попадение.

В добавеното време след удар на Бароан Милен Стоев си отбеляза автогол. Арда обаче може да съжалява, че не взе нещо от двубоя. Домакините пропиляха много положения чрез Светослав Ковачев, Румен Руменов и Тонислав Йорданов.

Спортсменският дух на двубоя бе нарушен в 61-ата минута. От сектора, където бе настанена гостуващата агитка излетя факла към терена, която уцели капитана на Арда Иван Коконов. За щастие нямаше последствия от неразумните действия на феновете.

Мачът бе и официален старт на пролетния полусезон, макар и вече да се изиграха два отложени от есента двубоя.