0

А рда Кърджали и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Гостите от София играха след 37-ата мин. с човек по-малко след червен картон на Георги Ангелов, но удържаха равенството.

И двата състава имаха по една ситуация през второто полувреме - Ивайло Чочев изпусна дузпа за ЦСКА 1948, а попадение на Светослав Ковачев за Арда бе отменено след намесата на ВАР.

Равенството гарантира място на ЦСКА 1948 в местата от 7-о до 10-о в плейофите, докато Арда трябва да изчака резултата от мача на Пирин срещу Царско село от последния редовен кръг.

Първата голова ситуация бе за Арда в 13-а минута, но удар на Тонислав Йорданов бе спасен от вратаря на гостите Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 37-а минута след червен картон за Георги Ангелов, който фаулира на границата на наказателното поле откъсващия се Давид Кики.

Макар и в намален състав, гостите от София можеше да поведат в 60-а минута, но Ивайло Чочев пропусна дузпа. Реферът посочи топката след консултация с ВАР за нарушение срещу Галин Иванов. Вратарят Мартин Луков обаче спаси удара на Чочев.

Арда вкара топката в мрежата в 78-а минута, след като Светослав Ковачев стреля коварно в долния десен ъгъл, но след преразглеждане на ситуацията попадението бе отменено заради игра с ръка на Алекс Колев преди паса към Ковачев.

Старши треньорът на ЦСКА 1948 (София) Николай Киров оцени, че червените картони в последните три мача на отбора му са оказали най-сериозно влияние върху резултатите. Днес армейците завършиха 0:0 като гости на Арда (Кърджали), но пък пропуснаха и дузпа, така че победата можеше да е за тях. Все пак ЦСКА 1948 влиза в разпределението на местата 7-10.

"Получи се нервен двубой особено след червения ни картон“, каза треньорът на ЦСКА Николай Киров, който изведе червените срещу предишния си отбор.

„Но аз след предишния ни мач с Локомотив (Пловдив) казах, че всяка една грешка решава нещата. Три пъти подред в нашите мачове отборите завършват с човек по-малко и при равностойни отбори това е много важно.

В предишния мач това ни помогна да спечелим.

През второто полувреме успяхме с физика да затворим празните пространства. Не сме си правили сметки за точки, защото тогава се губят мачовете. Така че бяхме наясно – с човек по-малко трябва до търсиш контри и да се мъчиш. Ние спечелихме дузпа, която обаче изпуснахме. Но пък важна точка…“

Попитан дали ЦСКА 1948 има шансове да се пребори за 7-ата позиция и да си гарантира участие в бараж за Лигата на Конференциите, Киров отговори: "Изоставаме с известен брой точки, но пък влязохме в тази четворка (7-10 място) и ще направим всичко възможно да се класираме колкото се може по-напред.
ЦСКА 1948 изостава с 4 точки от първия в тази група Локомотив (Пловдив).