0

Ц СКА победи на стадиона в Борисовата градина Берое с 1:0 в 25-тия кръг от Първа лига. Скъпоценният гол вкара Жорди Кайседо в 53-ата минута. Десетина минути преди края на срещата Карло Мухар си изкара директен червен картон за много грубо влизане в краката на бившия халф на Левски Давиде Мариани.

Голът дойде след пробив на Иван Турицов, който пусна към Кайседо и еквадорецът от упор не даде шанс на Генадий Ганев за 1:0. Той бе първи за отбора на Стойчо Младенов от 3 мача насам, в които "червените" бяха без победа.

В 60-ата минута след фаул на Йомов с рещу Фуртадо близо до тъчлинията, последва и реплика на крилото, която му струва официално предупреждение.Секунди по-късно и треньорът му Стойчо Младенов репликира главния съдия Ивайло Стоянов, това му донесе втори жълт картон и отстраняване от скамейката.

До края на мача ЦСКА беше воден от Анатоли Нанков и Тодор Янчев.

С победата ЦСКА-София се доближи на 6 точки зад лидера и 10-кратен шампион Лудогорец, който има мач по-малко. "Орлите" приемат Ботев Пловдив в неделя, другите мачове за деня са ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив и Пирин - Левски. В понеделник играят Черно - Ботев Враца,
Локомотив София - Царско село.

Статистика и състави

25-ти кръг от Първа лига, събота:

ЦСКА-София - Берое 1:0 (0:0)

Ст. „Българска армия“

ЦСКА-София (4-2-3-1): Густаво Бусато; Иван Турицов, Томас Лам, Мено Кох, Тибо Вион; Карло Мухар, Жеферсон; Георги Йомов (90+1-Греъм Кери),

Федерико Варела (77-Амос Юга), Йоан Баи (77-Яник Вилдсхут); Жорди Кайседо (85-Бисмарк Чарлс); старши треньор: Стойчо Младенов

Берое (4-2-3-1): Генади Ганев; Стийв Фуртадо (88-Джунеит Али), Сиам бен Юсеф, Георги Динков, Джонатан; Серкан Юсеин, Симеон Мечев; Даниел

Генов, Давиде Мариани, Кийлън Лебон; Алиун Фал; старши треньор: Петър Хубчев

голмайстор Жорди Кайседо 53

червен картон: Карло Мухар 80 (ЦСКА-София)

жълти картони:  Жеферсон, Георги Йомов, Томас Лам, Тибо Вион (ЦСКА-София); Фуртадо, Кийлън Лебон (Берое)

главен съдия: Ивайло Стоянов; помощници:Иво Колев и Драгомир Милев

четвърти съдия:  Георги Гинчев; ВАР: Радослав Гидженов; АВАР: Мартин Маргаритов.

1. Лудогорец                       24  19   1   4   60:23    58 точки
 2. ЦСКА-София                      25  15   7   3   39:23    52
 3. Ботев (Пловдив)                 24  12   7   5   32:25    43
 4. Черно море                      24  11   9   4   30:16    42
 5. Славия                          25   9   9   7   29:24    36
 6. Левски                          24  10   6   8   28:25    36
 7. Берое                           25   9   5  11   23:26    32
 8. Локомотив (Пловдив)             24   8   7   9   28:31    31