0

П ирин взе ценен успех в дербито на дъното срещу Ботев (Враца) от 24-ия кръг на Първа лига и се измъкна от опасната зона. "Орлетата" се наложиха като гости с 3:0 и задълбочиха още повече кризата в отбора на Даниел Моралес.

Преслав Йорданов откри резултата в 33-ата минута от дузпа, а само четири по-късно Спас Георгиев удвои преднината на благоевградчани. Станислав Манолев също записа името си сред голмайсторите със страхотен гол през второто полувреме.

Гостите демонстрираха по-висока класа от своя съперник и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки днес. Късметът също убягваше на врачани - на два пъти страничната греда попречи на "зелените" да се разпишат.

По този начин Пирин продължава добрата си серия без загуба в шампионата, като това бе седми пореден мач, в който воденият от Радослав Митревски тим не допусна поражение.

От другата страна, Ботев все още не може да запише успех през пролетта и има едва един отбелязан гол в последните 5 срещи.