0

Ш ампионът Лудогорец (Разград) се наложи категорично с 3:0 над втория от миналия шампионат ЦСКА-София на стадиона в Разград.

Лудогорец събира 9 точки и се изкачва на 3-о място в класирането, където изостават на 4 от Черно море и Локомотив (Пловдив).

Руан Крус, Кирил Десподов и автогол на Сейни Санянг от ЦСКА-София оформиха победата, а Сонко Сундберг от „орлите“ получи червен картон и остави победителите с играч по-малко на терена от 72-ата мин.

Лудогорец, започнал с два пъти повече българи в стартовия състав (2 за „орлите“ срещу само един за ЦСКА-София!) откри в осмата минута чрез Руан Крус. Бразилският нападател получи чудесно центриране от Кирил Десподов, изпревари Кох и с мощен удар с глава препарира сънародника си Бусато.

В 33-ата минута Лудогорец удвои след нова асистенция на Кирил Десподов. Той изпълни свободен удар, хитро връщайки топката към дузпата, топката стигна до Фон Витри, чийто удар се отклони неспасяемо за Бусато в тялото на Санянг.

В 42-ата мин. Десподов излезе на отлична позиция зад гърба на защитата, но би прекалено силно в гърдите на вратаря на гостите.

10 минути след началото на второто полувреме интригата приключи след като капитанът Десподов направи 3:0 от дузпа.

Тя бе свирена за игра с ръка на Турицов пред голлинията при удар с глава на Руан Крус. Попов първоначално не отсъди наказателния удар, но беше извикан на монитора да изгледа ситуацията, след което посочи и точката.

В 72-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко заради червен картон на новото попълнение Сундберг. Съдията Никола Попов за втори път в мача беше извикан до монитора край страничната линия от колегите си от стаята за ВАР-асистенция. Той видя как в средата на терена бранителят на лудогорци удря с лакът в лицето Дюкенс Назон и го изгони моментално.

Статистика

Лудогорец - ЦСКА-София 3:0 (2:0)

Стадион "Лудогорец Арена": 4300 зрители

Лудогорец (Разград): Симон Слуга, Аслак фон Витри, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Франсиско Идалго-Сон (46 - Марсел Хайстер), Бърнард Текпетей (66 - Спас Делев), Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш (80 - Педро Нареси), Кирил Десподов (74 - Игор Пластун),
Иван Йорданов, Руан Крус (80 - Франко Русо);

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мено Кох (46 - Иван Турицов), Християн Петров, Брайън Кордоба, Тибо Вион (46 - Станислав Шопов),
Сейни Сенянг, Жираир Шагоян, Тобиас Хайнц, Матиас Фаетон (71 - Лазар Туфегджич), Дюкенс Назон (71 - Майкъл Естрада), Джонатан Линдсет

Голмайстори: 1:0 Руан Крус 8, 2:0 Сайни Санянг 33-автогол, 3:0 Кирил Десподов 56-дузпа

червен картон: Ноа Сонко Сундберг (Лудогорец) - 72-а минута

Жълти картони: Бърнард Текпетей, Оливие Вердон (Лудогорец), Джонатан Линдсет, Густаво Бусато, Тибо Вион, Жираир Шагоян (ЦСКА-София)

Главен съдия: Никола Попов (София)
ВАР-съдия: Драгомир Драганов (Варна)