0

У краинецът Евген Сердюк бе над всички при победата на неговия Черно море с 3:0 в София срещу Локомотив. На снега на ст. „Васил Левски“ той закова втория и третия гол за убедителното представяне на „моряците“ на Илиан Илиев. Първият гол вкара Матиас Курьор още в петата минута след центриране на Даниел Димов.

В 16-ата мин. бе дадена дузпа за Локо за игра в ръка в пеналта на Черно море. Илия Димитров изпълни, но вратарят на гостите Дюлгеров спаси.

В 29-а минута след контраатака и хубав извеждащ пас, Евген Сердюк излезе сам срещу Александър Любенов и вкара за 2:0.

В последната минута преди почивката Курьор беше изведен на голова позиция, но не уцели вратата на Локо.

​След почивката темпото спадна, въпреки нулевата температура, като „моряците“ бранеха аванса си. Мачът бе решен в 68-ата мин., когато Катсикас и Любенов сгафиха при една дълга топка, което бе използвано от дебнещия Сердюк, за да оформи крайното 3:0 за Черно море.