0

С новия си старши треньор Любопсал Пенев ЦСКА 1948 продължава победната си серия на подготвителния лагер на отбора в Банско. Този път "червените" спечелиха с 3:1 срещу Академия Пандев с голове на Октавио Мантека, Александър Колев и Георги Русев.

Привлеченият от Локо София бразилец Октавио изведе напред ЦСКА с неспасяем шут в 10-ата минута, като ЦСКА 1948 създаде още няколко добри възможности за гол до края на първото полувреме.

Второто попадение падна в 59-ата минута след триходова акция на Бастунов, Топузов и централния нападател Алекс Колев, който, изведен сам срещу вратаря, стреля мигновено в долния десен ъгъл на стража и покачи на 2:0, пишат "червените" във Фейсбук.

До последния съдийски сигнал Академия Пандев върна един гол чрез Митровски в 69-ата минута, а Георги Русев оформи крайното 3:1 в 87-ата.

Това бе пета победа от 5 контроли на ЦСКА това лято, като в тях головата разлика е 18:2: 5:0 със Спартак Варна, 3:0 с Пирин Благоевград, 4:1 с Локомотив Пловдив, 3:0 с Локомотив София и сега 3:1 с Академия Пандев.

В последната си контролна среща "червените" ще срещнат елитния кипърски тим АПОЕЛ (Никозия) в събота (02.07) от 19:00 часа на стадион "Витоша" в Бистрица.

Непосредствено преди началото - в 18:30, пък ще започне официалното представяне на състава на ЦСКА 1948 преди старта на официалните мачове от сезон 2022/23.

Контролен мач:

ЦСКА 1948 - Академия Пандев 3:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Октавио Мантека 10, 2:0 Александър Колев 59, 2:1 Митровски 69, 3:1 Георги Русев 87

Cтартов състав на ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стефан Цонков, Лазар Марин, Александър Александров, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Карлос Охене, Октавио Мантека, Марио Топузов, Денислав Александров и Александър Колев.