0

Л окомотив (Пловдив) записа втори успех от началото на сезона във футболната Първа лига, след като "черно-белите" се наложиха с 2:1 над новака в елита Хебър (Пазарджик) като домакин. Така играчите на Александър Томаш се изравниха по точки с Черно море и Арда на втората позиция във временното класиране с актив от 6 точки, с 1 по-малко от лидера Лудогорец.

Хебър пък регистрира второ поредно поражение и остава на 12-ти с 3 точки. Преди срещата част от легендите на домакините бяха почетени по повод 96-ата годишнина от създаването на клуба.

Двубоят започна по най-добрия възможен начин за отбора на Локомотив (Пловдив), който поведе в резултата още в 33-ата секунда. Бирсент Карагарен се възползва от лошо изчистена топка от Хлеб Бухал, след което овладя, преодоля двама противникови състезатели по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, където Бабакар Дион с левия крак прати топката в  долния ляв ъгъл на вратата на Петър Дебърлиев.

Така белгиецът отбеляза дебютното си попадение в официален мач с „черно-бялата“ фланелка, което се превърна и в най-бързия гол от началото на сезона в Първа лига.

Положенията пред двете врати продължиха да се редуват. В 32-ата минута полузащитникът на Хебър Манев бе фаулиран в пеналта от Пиер Зебли и главният рефер Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Чаворски, който изравни – 1:1.

Във втората минута от добавеното време на първата част капитанът на домакините Димитър Илиев пусна вертикален пас към Георги Каракашев, той пропусна топката зад гърба си към Карегерен, чийто шут от наказателното поле мина встрани от вратата.

През второто полувреме Локомотив отново си върна преднината. В 64-ата мин. Бабакар Дион центрира отдясно, а резервата Преслав Боруков с глава закова 2:1 на метър от голлинията.

До края на мача играчите на Локомотив имаха още няколко добри възможности да реализират трети гол, но не съумяха да ги оползотворят.

Първа лига, трети кръг, неделя:

Локомотив Пловдив – Хебър Пазарджик 2:1 (1:1)
стадион: "Локомотив", Пловдив
Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Георги Каракашев, Пиер Зебли, Димитър Илиев, Бабакар Дион (82-Александър Василев), Ивайло Димитров (51-Преслав Боруков), Бирсент Карагарен (92-Христо Иванов)

Хебър Пазарджик: Петър Дебърлиев, Георги Търтов (79-Мартин Михайлов), Осира Корнел, Пламен Крумов, Хлеб Бухал, Цветелин Тонев, Олекси Лобов, Клаудио Бонани (87-Богомил Божуркин), Емануил Манев (75-Мауро Секейра), Октай Хамдиев, Тодор Чаворски

голмайстори: 1:0 Бабакар Дион (1), 1:1 Тодор Чаворски (35 дузпа), 2:1 Преслав Боруков (65)

главен съдия: Васимир Ел-Хатиб, София
жълти картони: Георги Каракашев, Райън Бидунга, Бирсент Карагарен (Локомотив Пловдив); Осира Корнел (Хебър Пазарджик)

Трети кръг, резултати: Спартак Варна – Пирин Благоевград 1:1, ЦСКА 1948 – Лудогорец 2:2 (петък); Берое – Локомотив София 1:1, Ботев Пловдив – Арда Кърджали 0:2 (събота).

В понеделник: Септември (София) - Ботев (Враца);