0

Б ез наказания си за този мачи треньор Николай Костов, заместен от украинския си помощник Нестеренко, Левски победи Етър с 3:0 във Велико Търново в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Головете за столичани паднаха след почивката, като точни бяха барселонската перла Джавад Ел Джемили на два пъти, за когото това бяхае седмо и осмо попадение за сезона и е едноличен голмайстор на тима, и Марин Петков.

От състава на "жълтите" от София (Левски игра с жълти екипи) отсъстваха наказаните Патрик-Габриел Галчев, Карлос Охене и Рикардиньо.

Ван дер Каап действа като десен защитник, словакът Патрик Мислович се появи на мястото на Охене, а на върха на атаката бе последното попълнение Евертон, който на моменти сменяше местата си с Фабио Лима.

Самият Костов, който не можеше да води тима си от скамейката заради наказание, изгледа срещата от централната трибуна в компанията на мажоритарния собственик на Левски Наско Сираков. Отборът бе воден от тъчлинията от асистента на Костов Кирило Нестеренко.

Първият удар за Левски бе именно на Евертон Бала в 19-ата минута, но бразилецът не успя да уцели добре топката и я прати в тъч. Още в 20-ата минута Асен Митков получи контузия на лявото коляно и се наложи да бъде принудително сменен от Асими Фадига.
В 40-ата минута Мислович, който за първи път започна като титуляр за Левски, стреля покрай стената от пряк свободен удар, но и право в тялото на вратаря на домакините Мартин Величков.
Две минути по-късно Кольо Станев от Етър се измъкна зад гърба на защитата отляво, но бе застигнат от Хосе Кордоба, който му отне топката.
Първата част се игра със 7 минути добавено време, тъй като мачът бе спрян заради димки и факли, пуснати от публиката на домакините.
Тимът на Левски тръгна по-агресивно напред в началото на втората част. При един пробив на Вен дер Каап топката стигна до Евертон, който се завъртя и от границата на наказателното поле стреля над напречната греда. Веднага след това Марин Петров стреля до десния стълб в аут.
Така се стигна и до 52-рата минута, когато Пламен Андреев даде начало на бърза контраатака, която премина през Фабио Лима и стигна до Джавад Ел Джемили, който от границата на наказателното поле стреля в левия крак, а след рикошет топката заблуди вратаря Величков и влетя в мрежата му - 0:1.
В 61-вата минута вратарят на Етър Величков не се намеси добре при центриране отляво, но след това се реваншира като с крак изби шут на Марин Петков.
В 82-рата минута Ел Джемили открадна топката на Георги Александров и подаде на Марин Петков, който с плътен удар между краката на Величков удвои аванса на Левски.
В края на мача Хосе Кордоба от гостите получи жълт картон, който е негов пети за сезона и ще пропусне домакинството на Славия в следващия кръг след паузата на първенството.
В последните секунди Джавад Ел Джемили реализира хладнокръвно за крайното 3:0, като в наказателното поле финтира съперник и от малък ъгъл вкара между краката на Величков.

Със спечелените три точки Левски се завърна на четвърто място в класирането, като изпревари Локомотив (Пловдив). Етър записа четвърта загуба в последните си пет мача и е твърдо на последното място в подреждането.

Първа лига, 25-ти кръг, събота:

Етър - Левски                        0:3 (0:0)
Ст. „Ивайло“, Велико Търново

Етър: Мартин Величков, Хосекарлос Ван Ранкин (68 - Жан-Марк Тибуе), Килиан Гесум, Георги Александров, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Моузес Кандидус (68 - Николай Янков), Мартин Моран (90+3 - Атанас Атанасов), Йоахим Карсела (84 - Дисис Пита), Кольо Станев, Иван Василев;

Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Асен Митков (24 - Асими Фадига), Патрик Мислович, Джавад Ел Джемили, Фабио Лима (88 - Преслав Бачев), Марин Петков, Евертон Бала (90+2 - Дейвид Михалев)

голмайстори: 0:1 Джавад Ел Джемили 52, 0:2 Марин Петков 82, 0:3 Джавад Ел Джемили 90+7
съдия - Владимир Вълков

асистенти - Светослав Енчев, Иван Копчев
жълти картони - Мартин Моран, Хосекарлос Ван Ранкин, Крум Стоянов, Келиан Гесум, Николай Янков (Етър), Кристиан Димитров, Хосе Кордоба (Левски)

Мачове от 25-ия кръг в Първа футболна лига:
Славия - Локомотив Пловдив           1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Евандро 42, 1:1 Тони Тасев 70, 1:2 Димитър Илиев 72

по-късно днес:
Лудогорец - Локомотив София

от петък:
Берое - Ботев Враца                  2:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Жорди Говеа 17, 1:1 Браян Переа 60, 2:1 Джани Политино 71, 2:2 Даниел Генов 90+4

Черно море - ЦСКА 1948               2:1 (1:1)
голмайстори: 1:0 Исмаил Иса 4, 1:1 Радослав Кирилов 31, 2:1 Исмаил Иса 66