0

Ц СКА изигра най-силния си мач от началото на сезона, като помете Локо Сф с 3:0 в "Надежда". Срещата бе ознаменувана от завръщането на феновете на "армейците", които до този момент не бяха допускани на стадиона заради наказание. Излишно е да коментираме, че те създадоха невероятна атмосфера и помогнаха на своя тим за отличното представяне.

Дебют за ЦСКА като титуляри записаха Джеймс Ето'о и Мика Пинто, докато от пейката се появи Илиан Илиев-младши, Зюмюр Бютучи и Аарон Исека. Звездата Лиъм Купър беше в ложите, защото все още не е картотекиран. Треньорът Александър Томаш излезе с 11 чужденци, а българите Иван Турицов и Християн Петров бяха на пейката. Капитан беше Густаво Бусато, след като в миналия мач лентата бе на ръката на Турицов.

ЦСКА помете Локо Сф

Startphoto.bg

ЦСКА показа своите намерения от самото начало на мача, като в първите 10 минути притежанието на топката бе смазващо - 93 на 7 процента в полза на "червените". Гостите поведохав 8-ата минута, когато след центриране на Локило от корнер Джонатан Линдсет засече и не остави шансове на Любенов. След още няколко силни атаки, логичното се случи в 17-ата минута, когато ЦСКА стигна до второ попадение. Тибо Вион изпълни тъч, Локило стреля, Любенов изби, но право на крака на Фаетон, който нямаше как да сбърка - 2:0. След силното начало отборът на Александър Томаш намали темпото, макар и в края удари да оптравиха Ето'о и Линдсет.

Втората част по нищо не се различаваше от първото и "червените" стигнаха до трето попадение. То бе много красиво, като Ламбезе изчисти топката, но право на крака на Годуин Коялипу, който с ювелирно изпълнение направи 3:0. След това Аарон Исека можеше да отбележи в дебюта си, но бе спрян от Любенов. Това бе първата победа на Александър Томаш, след като той стана треньор на родния си клуб.

ЛОКОМОТИВ СФ - ЦСКА - 0:3

0:1 Линдсет - 8

0:2 Фаетон - 17

0:3 59' - Коялипу - 59

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе (87 - 44. Орачев), 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко –  26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ачка, 8.Симеон Славчев (72' - 18. Светослав Диков) – 13. Селсо Рапосо (72' - 11. Анисе Бру), 94. Юлиан Ненов (46' - 98. Стив Траоре), 29. Анте Аралица

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) - 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто - 26. Марселино Кареасо, 99. Джеймс Ето'о (81 - 8. Шопов), 10. Джонатан Линдсет - 22. Джейсън Локило (46' - 73. Илиан Илиев), 11. Матиас Фаетон (46' - 9. Зюмюр Бютучи), 77. Годуин Коялипу (60 - 45 . Исека)

Жълти картони: Ненов, Пицолис (Локо Сф), Ето'о, Кордоба (ЦСКА)