0

П ред пълни трибуни на ст. „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ шампионът Лудогорец победи носителя на Купата на България Левски с 1:0 в София, с което показа, че и следващия сезон ще бъде главен фаворит за титлата на Първа лига.

Единственото попадение за тима от Разград вкара Сисиньо при разбъркване в наказателното поле.

Този развой на събитията остави Левски на четвърто място в крайното класиране, като тимът бе изпреварен от Ботев (Пловдив), заел последното място в призовата тройка.

Отборът на Станимир Стоилов започна по-активно мача пред пълните трибуни на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" и стигна бързо до пряк свободен удар на Филип Кръстев и блокиран удар с глава на Хосе Кордоба.

Първото по-сериозно положение в мача бе създадено от Пиерос Сотириу от "орлите", който изведе Кирил Десподов, а Ван дер Каап при избиването на топката бе близо до това да си вкара автогол.

В 28-ата минута Сисиньо откри резултата за шампионите. При центриране в наказателното поле на домакините Ван дер Каап не успя да изчисти топката и тя попадна в бразилеца, който с шут между няколко играчи я прати в десния долен ъгъл на Пламен Андреев.

Левски можеше да изравни бързо, но Илиян Стефанов няколко минути по-късно направи пропуск, като ударът му бе избит от вратаря на гостите Симон Слуга.

Второто полувреме бе по-нервно и липсваха положения пред двете врати. Драган Михайлович бе сменен, тъй като имаше жълт картон и рискуваше да бъде изгонен заради нервната си игра. Удар на Хосе Кордоба бе блокиран, а Рик Джонатан направи пропуск за Лудогорец.

Най-чистото положение за изравняване се откри през Вандерсон Цунами, който бе оставен непокрит на задна греда, но с глава стреля над напречната греда. В добавеното време и юношата на Левски Преслав Бачев стреля опасно с глава, но топката попадна право в ръцете на вратаря Слуга.

Левски - Лудогорец - 0:1 (0:1)

Стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов"

Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Драган Михайлович (70 - Патрик-Габриел Галчев), Цунами, Андриан Краев (89 - Преслав Бачев), Филип Кръстев, Илиян Стефанов, Марин Петков (83 - Радослав Цонев), Билал Бари

Лудогорец: Симон Слуга, Сисиньо, Шакил Пинас (78 - Георги Терзиев), Жан Карничник, Игор Пластун, Оливие Вердон, Бернард Текпетей, Клод Гонсалвеш, Кирил Десподов (88 - Тиаго Родригес), Рик Джонатан, Пиерос Сотириу (79 - Матиас Тисера);

Съдия - Владимир Вълков

Жълти картони: (Левски) Келиан ван дер Каап, Андриан Краев, Драган Михайлович; (Лудогорец) Оливие Вердон, Пиерос Сотириу, Бърнард Текпетей, Игор Пластун