0

Е литният ЦСКА 1948 записа победа в първата си контрола в Турция. Тимът на Николай Киров се наложи над северномакедонския Борец Велес с  4:3, като всичките 7 гола паднаха през първата част.
Още в 6-ата минута Борец успя да поведе. След силно изритана топка напред Даниел Наумов и Лазар Марин не се разбраха кой да изчисти и нападателят Гьоргьевич безпроблемно отбеляза. Минута по-късно северномакедонците удариха за втори път. В буквално следващата си атака българският тим отново не бе стабилен в защита и позволи на Мамадзаде да стреля от около 25 метра. След страхотно изпълнение халфът покачи.
В 10-ата минута Георги Русев проби добре отдясно и пусна успоредно центриране по земя, което бе засечено от Марио Топузов – 1:2. В 18-ата минута ЦСКА 1948 успя да върне равенството. Георги Русев направи няколко финта отляво и отправи топовен изстрел от далечно разстояние, който остави вратаря Алцевски безпомощен – 2:2.

Радостта на „червените“ обаче не трая много, след като само 120 секунди поредна груба грешка в защитата доведе до ново попадение в тяхната врата. Ефтимов центрира опасно отляво, а топката удари Венцислав Василев, който обаче не успя да изчисти. Така Горе Горгиев се оказа най-съобразителен и от много близо вкара топката във вратата на българите за 2:3.
Лошите новини за столичния тим продължиха и през следващите минути. В 25-ата минута разправа на терена, породена от грубо нарушение на Венцислав Василев, доведе до това съдията да изгони с директен червен картон българския защитник, който бе и в основата на последвалия скандал. На негово място влезе Димитър Пиргов и така двата тима останаха с по 11 души на терена.

> Натискът на „червените“ даде резултат в 42-ата минута. Тогава след нова добра акция отляво Георги Русев отправи хубав диагонален удар, с който успя да върне равенството в мача – 3:3.
Само няколко секунди по-късно отново десетката в тима на Ники Киров нахлу опасно в наказателното поле и бе спънат от защитник в бяло. Така ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, а именно Русев се нагърби с изпълнението от бялата точка. След точно изпълнен наказателен удар резултатът бе покачен до зрелищното 4:3, а крилото на столичния тим реализира своя хеттрик.