0

Л евски записа първа победа в контролите си през 2022 г. „Сините“ удариха с 2:1 елитният украински Верес Ровно.
Още в началните секунди се получи голяма грешка в отбраната на Верес, това позволи на Марин Петков да изскочи сам срещу вратаря Юшчишин. Младокът показа хладнокръвие, преодоля стража и майсторски прати топката в мрежата за 1:0.
В 7-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на Михайлов. Прострелно центриране на Данилюк към капитана Сергийчук бе избито в корнер в последния момент от Ван дер Каап. Две минути след това само отличният рефлекс на стража на Левски запази аванса на тима.

В 20-ата минута „сините“ направиха отлична атака, като Ради Цонев намери добре Билал Бари. Нападателят обаче бе изпреварен от вратаря на Верес.
Секунди след това бърза контраатака на Левски завари неподготвена украинската отбрана и четирима от „сините“ се оказаха сами срещу защитник на Верес. Ударът на Филип Кръстев обаче бе спасен от Юшчишин, а при добавката на Билал Бари топката срещна ръката на Данилюк и реферът посочи бялата точка.
Изненадващо зад топката застана 16-годишният Асен Митков, който обаче би несериозно и ударът му без проблеми бе уловен от стража на Верес.
Двойникът на Върджил ван Дайк – Келиан ван дер Каап, бе много близо до дебютното си попадение с екипа на Левски в 30-ата минута, но вратарят Юшчишин извади изстрел му след страхотна реакция. Нова великолепна намеса на стража на Верес пет минути по-късно запази резултата. Ради Цонев качи топката на главата на Билал Бари, но и той загуби дуела с Юшчишин.
Две минути преди почивката „сините“ бяха наказани за пропуските си. Капитанът Михаил Сергийчук бе изведен сам срещу Михайлов при една контраатака и майсторски го финтира за 1:1.
Още в началото на втората част Кобак получи втори жълт картон и бе изгонен, но на негово място наставникът на украинците пусна нов играч според договорката между двата тима.

Отличен индивидуален пробив на Уелтън в 62-ата минута отляво завърши с подаване към резервата Здравко Димитров, който с премерен удар направи 2:1.
Димитров бе близо до второ попадение четири минути по-късно, когато опита технично да изненада Юшчишин, но топката премина покрай дясната греда на украинския страж. В 85-ата минута Ники Михайлов улови топката пред наказателното поле и за Верес се откри отлична възможност за изравняване. Стената на „сините“ обаче се оказа непреодолимо препятствие и топката излезе в корнер след изпълнението на прекия свободен удар, а по този начин Левски записа първата си победа през 2022 г.